Express-Miejski.pl

W gminie Bardo wymienili pierwsze piece. Trwa program ograniczania niskiej emisji

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Gmina Bardo przystąpiła do modernizacji źródeł ciepła w obiektach mieszkalnych realizowanych w ramach programu pod nazwą „Ograniczenie Niskiej Emisji w gminie Bardo”.

12 grudnia burmistrz Krzysztof Żegański wraz z Moniką Żołnierz – skarbnikiem gminy podpisali umowę pożyczki na zadanie realizowane w ramach Programu Priorytetowego pn. Ograniczenie niskiej emisji na obszarze województwa dolnośląskiego.

W Gminie Bardo program będzie realizowany etapami. W każdym z nich mieszkańcy będą mogli wymienić istniejące źródło ciepła na bardziej ekologiczne.

Takie zabiegi mają poprawić jakość powietrza i środowiska naturalnego, a przede wszystkim korzystnie wpłynąć na stan zdrowia mieszkańców. Jeszcze przed końcem roku gmina dokonała przelewów w kwocie ponad 43 tys, zł dla 6 mieszkańców z refundacją części kosztów poniesionych w związku z wymianą źródeł ciepła na bardziej ekologiczne i niskoemisyjne.

W programie dofinansowane będzie łącznie 49 źródeł ciepła. Łączna kwota inwestycji wynosi ponad milion złotych, z czego gmina Bardo przeznaczy 50 proc. tej kwoty (507 tys. zł), a po pięciu latach otrzyma zwrot połowy przeznaczonych środków (253.5 tys. zł).

Kolejna edycja programu zaplanowana jest na wiosnę 2018 roku, jednak urzędnicy informują, że wnioski na wymianę źródeł ciepła można składać przez cały czas.

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA