Express-Miejski.pl

Piotr Zieliński spotkał się z młodymi adeptami futbolu z Ząbkowic Śląskich [FOTO] [VIDEO]

Piotr Zieliński odwiedził adeptów piłkarskich z ząbkowickiej szkółki „Orlik” fot.: UMiG Ząbkowice Śląskie

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

10 stycznia w hali Słonecznej zawodnicy ze szkółki piłkarskiej „Orlik” w Ząbkowicach Śląskich spotkali się z Piotrem Zielińskim - reprezentantem Polski w piłce nożnej.

23-latek to rodowity ząbkowiczanin, który swoje pierwsze kroki w piłce nożnej stawiał w miejscowym Orle pod okiem rodziców. Później reprezentował barwy Zagłębia Lubin, następnie występował we włoskim Udinese Calcio, a obecnie gra w barwach Napoli - jednej z najlepszych drużyn we Włoszech. Zanotował też kilkadziesiąt występów w barwach reprezentacji Polski, był uczestnikiem mistrzostw Europy w 2016 roku, a niedawno wywalczył z drużyną narodową awans do czerwcowych mistrzostw świata w Rosji.

To właśnie od przedstawienia jego kariery i dotychczasowych osiągnięć rozpoczęło się spotkanie z młodymi piłkarzami szkółki. Na telebimie wyświetlone były bramki ząbkowiczanina zdobywane na europejskich boiskach, a reprezentant Polski w hali pojawił się w asyście ojca Bogusława. Spotkanie poprowadził Tomasz Stelmach - założyciel szkółki i jednocześnie trener, który w przeszłości także miał okazję prowadzić Piotrka, m.in. podczas zgrupowań kadry Dolnego Śląska w roczniku 94'.

Następnie licznie zgromadzeni młodzi adepci mieli okazję wygrać kalendarz z autografem Piotra Zielińskiego. Wystarczyło udzielić poprawnej odpowiedzi na zadane przez piłkarza pytanie. W dalszej kolejności role się odwróciły i to dzieciaki mogły zasypywać wyjątkowego gościa pytaniami. „Zielu” mówił m.in. o tym kto zaszczepił w nim pasję do piłki, o szkolnych kolegach, wyjeździe do Włoch i jak wygląda jego życie na co dzień.

Na koniec były też grupowe zdjęcia, a każdy podopieczny otrzymał od Piotrka zdjęcie z jego autografem. 23-latek podpisywał także koszulki i inne pamiątki, które przynieśli ze sobą zawodnicy szkółki. W spotkaniu wzięło udział blisko 200 osób na co dzień trenujących w „Orliku” pod okiem czterech trenerów.

- Bardzo się cieszymy, że Piotrek znalazł dla nas trochę czasu. Takie spotkanie to super przeżycie dla dzieci oraz forma motywacji do pracy na treningach, bo jak widać, chłopak z Ząbkowic Śląskich też może w piłce osiągnąć wiele - podsumował trener Tomasz Stelmach.

PIOTR ZIELIŃSKI NA SPOTKANIU Z ZAWODNIKAMI „ORLIKA” ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE:


ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA