Express-Miejski.pl

Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami miast. Sprawdź, gdzie i o której

Orszak Trzech Króli w Bardzie w 2017 roku w zimowej scenerii fot.: em24.pl

6 stycznia w czterech miejscowościach powiatu odbędzie się Orszak Trzech Króli. To przemarsz ulicami miasta ze scenkami nawiązującymi do wydarzeń sprzed ponad 2 tys. lat.

Pierwszy orszak na terenie powiatu wyruszy po mszy św. o godz. 11 z kościoła parafialnego p.w Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Złotym Stoku. Pochód przejdzie ulicą Wojska Polskiego na rynek, a następnie wróci tą samą trasą. Na drodze pochodu zaplanowano odegranie kilku scenek nawiązujących do wyprawy mędrców. Zakończenie orszaku zaplanowano w kościele przy szopce bożonarodzeniowej, gdzie trzej królowie pokłonią się narodzonemu Chrystusowi.

Podobnie jak w roku poprzednim na godz. 12.30 zaplanowano wymarsz orszaku w Ziębicach. Jego początek będzie miał miejsce w ziębickiej bazylice, a poprzedzi go uroczysta msza święta o godz 11.30. Każdy z uczestników przemarszu otrzyma królewską koronę, a organizatorzy zachęcają zarówno dzieci jak i dorosłych do przebrania się za aniołka, pasterza, rycerza czy dwórkę. Trasa orszaku przebiegać będzie przez sześć punktów: Nadalejście Mędrców (Bazylika Mniejsza), Pierwszy Grzech (przy. ul.ks.W. Gacka), Dwór Heroda (rynek przy salonie Orange), Gospoda (rynek przy sklepie zabawkowym), Walka dobra ze złem (rynek ul. Kolejowa) oraz Szopka - pokłon Trzech Króli (plac przed Ratuszem)

O godz. 13 orszak wyruszy ulicami Ząbkowic Śląskich. Wymarsz zaplanowano sprzed placu przy kościele świętej Anny, a jego zakończenie przy Ząbkowickim Ośrodku Kultury. W planie przewidziano jasełka uliczne, barwny pochód ulicami miasta oraz współne kolędowanie.

W Bardzie tradycyjnie początek orszaku zaplanowano na ul. Skalnej. Jest to już siódma edycja przemarszu, który rokrocznie cieszy się sporym zainteresowaniem. Wymarsz z ulicy Skalnej zaplanowano na godz. 14.30, a trasa orszaku będzie prowadziła do bazyliki mniejszej. Tam na godz. 15.30 zaplanowany jest koncert w wykonaniu lokalnych zespółów - Przełomiaków i Wiolinka. Bezpośrednio przed nim otwarta zostanie polsko-czeska wystawa szopek stanowiąca podsumowanie konkursu „Bardo. Szopka” 2017 oraz prezentująca szopki z Czech, gdzie tradycja szopkarstwa kultywowana jest nieprzerwanie od ponad 200 lat.

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA