Express-Miejski.pl

Wymieniają źródła ciepła w mieszkaniach i domach jednorodzinnych

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Gmina Ziębice przystąpiła do modernizacji źródeł ciepła w obiektach mieszkalnych realizowanych w ramach programu pn. Ograniczenie Niskiej Emisji na obszarze gminy.

29 grudnia Alicja Bira - burmistrz Ziębic wraz z Anną Słowik - skarbnikiem gminy odwiedziły wałbrzyski oddział Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu i podpisały umowę pożyczki na zadanie realizowane w ramach Programu Priorytetowego pn. Ograniczenie niskiej emisji na obszarze województwa dolnośląskiego.

W ziębickim samorządzie program będzie realizowany etapami. W pierwszej kolejności dokonano już wymiany źródeł ciepła w mieszkaniach i domach jednorodzinnych u 23 beneficjentów końcowych. Takie zabiegi mają poprawić jakość powietrza i środowiska naturalnego, a przede wszystkim korzystnie wpłynąć na stan zdrowia mieszkańców.

Jeszcze przed końcem roku gmina dokonała przelewów z refundacją części kosztów poniesionych w związku z wymianą źródeł ciepła na bardziej ekologiczne i niskoemisyjne u mieszkańców, którzy wzięli udział w pierwszym etapie. Kolejna edycja programu zaplanowana jest na wiosnę 2018 roku.

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA