Zakończyli rok na sportowo. Unia Bardo zwycięzcą sylwestrowego turnieju o puchar Andrzeja Dominika

Sylwestrowy Turniej Piłki Nożnej w Ząbkowicach Śląskich

Sylwestrowy Turniej Piłki Nożnej w Ząbkowicach Śląskich fot.: Marta Ptasińska

29 grudnia w hali Słonecznej odbył się coroczny piłkarski turniej sylwestrowy o puchar Andrzeja Dominika - przewodniczącego ząbkowickiej rady miejskiej.

Na parkiecie rywalizowało siedem drużyn: Skałki Stolec, Orzeł Ząbkowice Śląskie, Polonia Ząbkowice Śląskie, Czarni Braszowice, Tarnovia Tarnów oraz po raz pierwszy w historii tej imprezy Sparta Ziębice i Unia Bardo. Tytułu sprzed roku bronił czwartoligowy Orzeł, który wówczas pokonał w finale 3:2 zespół Skałek Stolec.

Zespoły zostały podzielone na dwie grupy. W grupie A rywalizowały Skałki, Unia, Polonia oraz Tarnovia, zaś w grupie B zespoły ząbkowickiego Orła, Czarnych i Sparty. Mecze w czterodrużynowej grupie rozgrywano 1x12 minut, w grupie trzyosobowej 1x14 min.

3. Czarni Braszowice - 0 pkt

Zgodnie z przyjętym systemem, drużyny które zajęły w swoich grupach drugie miejsce zagrały w małym finale, stawką którego była trzecia lokata w turnieju, a zwycięzcy grup rywalizowali o miejsce pierwsze. Najniższe miejsce na podium zajęła Polonia Ząbkowice Śląskie, wygrywając 3:0 ze Spartą Ziębice, a w turnieju zwyciężyła Unia Bardo, wygrywając 1:0 z ząbkowickim Orłem.