Express-Miejski.pl

Bariery energochłonne nie dotarły na czas. - Most był kilka dni otwarty - twierdzi rzecznik DSDiK

- Ze względu na prowadzone jeszcze prace, otwarcie mostu miało charakter tymczasowy. Pełne zakończenie remontu i otwarcie obiektu nastąpi do 14 stycznia - tłumaczy przedstawiciel DSDiK fot.: UMiG Złoty Stok

Niektórzy już przejechali, inni muszą uzbroić się w cierpliwość - mówi rzecznik DSDiK. Wraca temat przejezdności mostu nad rzeką Nysą Kłodzką w Kamieńcu Ząbkowickim.

W połowie grudnia informowaliśmy, że obiekt znajdujący się w ciągu drogi wojewódzkiej nr 390 będzie przejezdny jeszcze w 2017 roku. Czytelnicy sugerowali, że mimo zapowiedzi, nadal muszą zmagać się z objazdami. Jak informuje Konrad Antkowiak, rzecznik prasowy Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu, most w okresie od 29 grudnia do 1 stycznia włącznie był otwarty dla ruchu kołowego. - Ze względu na prowadzone jeszcze prace, otwarcie mostu miało charakter tymczasowy. Pełne zakończenie remontu i otwarcie obiektu nastąpi do 14 stycznia - tłumaczy przedstawiciel DSDiK.

Bariery energetyczne nie dotarły na czas

Dodaje, że opóźnienia związane z udostępnieniem mostu dla kierowców wynikają z faktu, iż na teren budowy nie dotarły w określonym terminie bariery energochłonne, przez co wykonawca nie mógł wcześniej realizować ich montażu. - Bariery energochłonne są jednym z elementów poprawiających bezpieczeństwo ruchu na obiekcie mostowym. Ich działanie polega na absorpcji energii uderzenia pojazdu dzięki możliwym dużym odkształceniom elementów bariery. Zmniejsza to zarówno siłę działającą niszcząco na pojazd, jak i siłę przekazywaną na konstrukcję mostu, jednocześnie zabezpieczając użytkowników ruchu przed wypadnięciem z drogi - kończy rzecznik prasowy.

Most zamknięty jest już ponad rok

Remont mostu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 390 w Kamieńcu Ząbkowickim trwa już ponad rok. Początkowo przebudowa mostu miał wynieść blisko 5 mln zł i zakończyć się w czerwcu 2017 roku. Dokonane ekspertyzy wskazały jednak na konieczność postawienia nowego obiektu, co spowodowało, że koszt realizacji inwestycji zwiększył się ponad dwukrotnie i wynosi ponad 11 mln zł, a czas prac wydłużył się o pół roku. Wykonawcą inwestycji jest firma Banimex.

ms. / em24.pl

11

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Bariery energochłonne nie dotarły na czas. - Most był kilka dni otwarty - twierdzi rzecznik DSDiK

  2018-01-02 15:39:09

  gość: ~Obiecanki

  A gowno a nie otwarty. Jeżdżę codziennie i wiem. Bariery już są kilka dni .jak wszyscy kłamią. Ten wykonawca to partacz jak dla mnie. Nie dotrzymał słowa. Nawet wójt cytowal jego obietnice. I co panie wojcie ? On panu obiecał ,pan podał dalej i gowno warte te słowa

 • 2018-01-02 15:42:23

  gość: ~Po drugiej stronie mostu

  Ktos tu chyba ma po sylwestrowe zaburzenia myslenia pan rzecznij twierdzi ze most byl otwarty chyba tylko dla niego.kpina i tyle ludzie rok czasu zapierdzielaja dwa razy dluzdza droga a tutaj takie nowiny

 • 2018-01-02 16:20:54

  gość: ~KZ

  Ktoś za to powinien odpowiedzieć. A wybory niedługo.

 • 2018-01-02 17:52:05

  gość: ~Bubu

  @~KZ
  Wybory niedługo pewnie jak zwykle czerwiec i za brak zimy podwyżkę cen paliw i za wszystko także i za twoje śmieszne wpisy

 • 2018-01-02 17:07:25

  gość: ~mieszkaniec

  Rzecznik bariery energochłonne to ty masz w głowie po co tak głupio tłumaczysz jedyne usprwiedliwienie to to że zamówiłeś je na Kamczatce i stąd taki termin.

 • 2018-01-02 18:38:39

  gość: ~Z mostu

  Pan rzecznik chyba na miejscu nie byl i nie o tym moscie mowi owszem osobiscie widzialam jak stroz puszczal samochod na most trzeba bylo osunac barykade i tyle albo az tyle bo przed mostem znak zakaz wjazdu do dzis stoji kto ma chody u cieciowego to po moscie bez batier smiga i to chyba pan rzecznik uwarza za most otwarty bo ruch odbywal sie nawet pod nadzorem pracownikow.

 • 2018-01-02 20:35:57

  gość: ~nnn

  Brak organizacji pracy

 • 2018-01-02 21:18:33

  gość: ~Marzec

  Takie tłumaczenie świadczy o kompletnym nie rozumieniu spraw remontu mostu przez rzecznika inwestora. Jeszcze trochę to zaczną pobierać opłaty za przejazd i dla jednych będzie otwarty a dla drugich kogo nie stać zamknięty. Niech rzecznik wytłumaczy kiedy był ostatni raz na budowie i na jakiej podstawie tak bzdurne tłumaczenia. Całkowite lekceważenie mieszkańców. Otworzą most dopiero jak włodarze przetną wstęgę, nastawia klaty po odznaczenia no i zrobią sobie akcję wyborczą przed wyborami. ALE SUKCES!!!

 • 2018-01-02 21:30:15

  gość: ~edek ze Śremu

  między świętami a nowym rokiem na budowie było 2-ch robotników a bariery leżą od 2-ch tygodni poprostu nieodpowiedzialność wykonawcy i dyrekcji z Wrocławia spróbujcie spóżnić się ze spłatą raty do banku-tu nie ma zmiłuj się ale na moście wystarczy kłamliwe tłumaczenie i bezradność dyrekcji z Wrocławia

 • 2018-01-03 09:36:51

  gość: ~JdoP

  Po prostu, ktoś rzecznikowi rzucił pewnie na odpierdziel, że most otworzą do końca roku, ten w połowie grudnia tak palnął i teraz żeby nie wyszło, że nie dotrzymują słowa to napisali, że most był otwarty. Sprawa wygląda tak: podjeżdżasz i jak na miejscu jest stróż to odsunie Ci barierki i Cie puści. Jak nie ma, to albo sam sobie odsuniesz (vide policjanci) i pojedziesz, albo zawrócisz. Gorzej, jak zaczniesz odsuwać i ktoś zauważy :DD jeszcze mi się tak nie zdarzyło :)

  PS: A już całkiem serio, to remont tego mostu to jedna wielka kpina, poczynając od momentu jego zamknięcia, przez cały, przedłużający się remont aż do dnia dzisiejszego i kilka dni dłużej.

 • 2018-01-03 10:39:59

  gość: ~Pimpek

  ostatnio dodany post

  Bawią się z tym mostem jak małe dzieci w piaskownicy. "Dla chcącego nic trudnego"!!! Prawdziwe powiedzenie. Jakaś pierdzidupa przyjedzie co nic sie nie zna na odbiór mostu zgarnie pieniądze i zniknie. Szkoda gadać,w niemczech wszystkie drogi jak autostrada a w Polsce kleja tylko dziury idioci i bezmuzgowcy.

REKLAMA