Express-Miejski.pl

Strażacy będą ścigać się na biegówkach. Przed nami siódmy bieg św. Floriana

Bieg św. Floriana w Srebrnej Górze w 2017 roku fot.: em24.pl

27 stycznia na Przełęczy Srebrnej odbędzie się siódma edycja biegu św. Floriana - Otwarte Mistrzostwa w Biegach Narciarskich Strażaków.

Zawody zrzeszają wszystkich strażaków z Dolnego Śląska, którzy mają ochotę wziąć udział w tego typu rywalizacji. Nie zabraknie także osobnej klasyfikacji dla indywidualnych zawodników, którzy tego dnia będą chcieli sprawdzić się na trasie.

Trasy biegowe zawodów prowadzą przez malowniczą część Gór Sowich i Bardzkich tzw. „Trasę 9 Buków”. Start oraz metę zaplanowano na Przełęczy Srebrnej. Początek ścigania zaplanowano na godz. 11, biuro zawodów będzie czynne od godz. 9.30.  Długość trasy, na której będą ścigać się miłośnicy „biegówek” tradycyjnie wynosi około 12 km. Panie będą rywalizować na trasie około dwa razy krótszej (6 km). 

Zawodnicy mogą zgłaszać swój udział w zawodach w dniu imprezy w biurze zawodów w godz. od 9.30 do 10.45, rejestrując się na stronie internetowej stoszowice.pl, lub w GOKSiR w Srebrnej Górze poprzez e-mail: biuro@goksir.stoszowice.pl. Zgłoszenia mailowe przyjmowane są do 20 stycznia 2018 roku. Wpisowe kosztuje 15 zł i należy wpłacić je do 26 stycznia na konto Ochotniczej Straży Pożarnej w Budzowie - nr konta: 81 9533 1014 2003 0000 0127 0001. Dowód wpłaty powinien zawierać: nazwisko i imię zawodnika, datę urodzenia. Organizatorzy przwiedzieli puchary i nagrody dla trzech najlepszych osób w kategorii: strażackiej, indywidualnej mężczyzn oraz indywidualnej kobiet a także dyplom dla najstarszego i najmłodszego uczestnika zawodów.

Bieg Św. Floriana jedną z form popularyzacji sportów zimowych wśród strażaków zawodowych jak i ochotników, a także ich rodzin oraz indywidualnych zawodników, którzy mają możliwość sprawdzenia swoich umiejętności oraz kondycji biegowych.

W przypadku gdy warunki atmosferyczne w dniu zawodów nie będą sprzyjały przeprowadzeniu biegu narciarskiego - odbędzie się bieg przełajowy, na zasadach określonych w regulaminie.

Zapisy [KLIK]

Regulamin Siódmego Biegu Św. Floriana [KLIK] 

mwinnik / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA