Express-Miejski.pl

4 tys. zł na świetlicę literacką dla dzieci i młodzieży w Stoszowicach

Od lewej: Norbert Szandrowski - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Stoszowicach, Jowita Paszkowska - dyrektor BZ WBK oraz Paulina Plewka - kierownik biblioteki w Srebrnej Górze fot.: GOKSiR w Srebrnej Górze

Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Stoszowicach z siedzibą w Srebrnej Górze otrzymał 4 tys. zł na stworzenie świetlicy literackiej dla dzieci i młodzieży.

To w ramach trzeciej edycji konkursu grantowego „Tu mieszkam, tu zmieniam” organizowanego przez fundację i Bank Zachodni WBK, do którego przystąpić mógł każdy. Wystarczył kreatywny i konkretny pomysł na zmianę w swojej okolicy, który został zgłoszony za pośrednictwem dowolnej fundacji, stowarzyszenia lub pozarządowej organizacji społecznej, ale także szkoły, domu kultury, czy też innej instytucji samorządowej. Wzięło w nim udział 1170 wniosków, spośród których wyłoniono sto, które zostały nagrodzone grantem. Na Dolnym Śląsku przyznano ich szesnaście, w tym jeden, który powędrował do ośrodka kultury w Srebrnej Górze.

15 grudnia w placówce Banku Zachodnim WBK w Ząbkowicach Śląskich podpisano umowę na działania w ramach programu grantowego. Podczas podpisania umowy Norbert Szandrowski - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Stoszowicach z rąk Jowity Paszkowskiej - dyrektor BZ WBK otrzymał dyplom potwierdzający wygraną w konkursie.

- Celem projektu jest zorganizowanie w Gminnej Bibliotece Publicznej Filii w Stoszowicach przestrzeni przyjaznej dzieciom z gminy Stoszowice (świetlicu literackiej dla dzieci i młodzieży) - publicznie dostępnej, wygodnej i bezpiecznej, w której możliwe będzie spotykanie się, czytanie, wspólna zabawa oraz przeprowadzenie cyklu zajęć dla dzieci: literackiego klubu malucha, cyklicznych zajęć plastyczno-technicznych oraz zajęć wakacyjnych dla dzieci i młodzieży - mówi o planach Norbert Szandrowski, dyrektor ośrodka.

mwinnik / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA