Express-Miejski.pl

Mikołajki w Szkółce Piłkarskiej „Orlik” Ząbkowice Śląskie [FOTO]

Mikołajki w Szkółce Piłkarskiej „Orlik” Ząbkowice Śląskie fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

15 grudnia w hali Słonecznej w Zabkowicach Śląskich odbyły się mikołajki dla zawodników ze Szkółki Piłkarskiej „Orlik” Ząbkowice Śląskie.

Blisko 200 dzieci trenujących na co dzień w ząbkowickiej szkółce otrzymało prezenty od św. Mikołaja. Zanim zawodnicy odebrali słodkości i gadżety mieli możliwość obejrzenia pokazu freestyle footballu w wykonaniu Daniela Mikołajka - mistrza Polski i mistrza Europy z 2014 rokuPokaz sztuczek piłkarskich w wykonaniu zaproszonego gościa oglądał także św. Mikołaj w asyście smoka Tabalugi, wiewiórki Chip i Spidermana.

Po pokazie i krótkich warsztatach freestyle dla pięciu najbardziej uzdolnionych zawodników ze szkółki każdy z zawodników miał do wykonania zadanie. Po odczytaniu swojego nazwiska otrzymywał piłkę zagraną przez jednego z trenerów i finalizował akcję sam na sam z bramkarzem. Choć golkiperzy popisywali świetnymi interwencjami to ostatecznie jednak kilkunastu graczy znalazło na nich patent. Paczki otrzymali jednak wszyscy - bez względu na zakończenie akcji jeden na jeden.

- Nasza coroczna impreza Mikołajowa nie miałaby miejsca gdyby nie zaangażowanie rodziców jak i władz miasta. Z tego miejsca chciałbym wszystkim serdecznie podziękować - mówi Tomasz Stelmach, trener szkółki.

Podczas imprezy obecny był burmistrz miasta Marcin Orzeszek, który przyglądał się występowi Daniela Mikołajka oraz dzielnych piłkarzy orlika, będąc pod wrażeniem ich umiejętności.

- Z roku na rok jest nas coraz wiecej, co bardzo nas cieszy oraz motywuje do dalszej pracy. Uśmiech blisko 200 naszych młodych piłkarzy to bezcenny widok - mówi Łukasz Korniów, drugi z trenerów.

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA