Express-Miejski.pl

Piłkarskie Mikołajki w akademii ząbkowickiego Orła. Zawodnicy wspomogli też Szlachetną Paczkę [FOTO]

Mikołajki w akademii piłkarskiej ząbkowickiego Orła fot.: UM Ząbkowice Śląskie

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

5 i 7 grudnia w hali Słonecznej w Ząbkowicach Śląskich do młodych piłkarzy z Akademii Piłkarskiej „Orzeł” Ząbkowice Śląskie przybył Święty Mikołaj. 

Prawie 120 zawodników podzielonych na kategorie wiekowe wzięło udział w wewnętrznym turnieju Mikołajkowym. Pierwszy dzień świątecznych zmagań przypadł na grupę starszą z roczników 2003- 2006, natomiast kolejny był przeznaczony dla najmłodszych adeptów piłkarskich. Pokaz umiejętności podopiecznych trenerów: Piotra Kupca, Krzysztofa Cupiała i Łukasza Lisieckiego bacznie oglądał pan w czerwonym stroju z długą, białą brodą, który na koniec rozdał wszystkim uczestnikom świąteczne paczki.

- W okresie świątecznym tradycje muszą zostać podtrzymane. Radość dzieci, na moment, kiedy widzą św. Mikołaja jest bezcenna. Wraz z urzędem miasta udało się zrobić niespodziankę w postaci podarowania paczek. Była to ciekawa inicjatywa, w której piłka nożna łączy się z nadchodzącą atmosferą świąt - mówią trenerzy „Orła”. 

W czasie świąt trzeba pamiętać o innych. Trampkarze wzięli udział w akcji Szlachetna Paczka

W tym samym czasie zawodnicy nie zapomnieli o potrzebujących, biorąc aktywny udział w Szlachetnej Paczce. Podopieczni Piotra Kupca wsparli rodzinę pani Alicji, która wychowuje dwie córki - dwuletnią Lenę i czteroletnią Aleksandrę. Starsza z nich ma padaczkę, astmę oraz problemy z kręgosłupem. Ostatnio problemem okazało się także zdrowie samej pani Alicji, która cierpi na oczopląs i z dnia na dzień pogarsza jej się wzrok.

- Dzięki zaangażowaniu moich zawodników i rodziców udało nam się wesprzeć wspaniałą inicjatywę na rzecz osób potrzebujących. To bardzo dobry sposób na wykorzystanie naszego drużynowego potencjału ludzkiego - mówi trener Kupiec, inicjator akcji. Młodzi piłkarze i ich rodzice przygotowali paczki, które w miniony weekend trafiły do rodziny, wywołując ogromną radość na twarzach pani Alicji i jej córek.

Więcej o finale Szlachetnej Paczki w Ząbkowicach Śląskich pisaliśmyw artykule pt. Finał Szlachetnej Paczcki w Ząbkowicach Śląskich. Kilkanaście rodzin otrzymało pomoc

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA