Express-Miejski.pl

Będzie żywa szopka i degustacja potraw. Przed nami Jarmark Bożonarodzeniowy w Ząbkowicach Śląskich

zdjęcie ilustracyjne fot.: em24.pl

16 grudnia na ząbkowickim rynku odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy. Swój udział w wydarzeniu zapowiedziało już ponad stu wystawców.

Początek jarmarku zaplanowano na godz. 10. Impreza potrwa do godz. 15, a wszyscy odwiedzający oprócz zakupu ozdób świątecznych, stroików, rękodzieł artystycznych, kartek i domowych wyrobów (wędliny, ciasta) będą mogli wziąć udział w konkursach i zabawach z nagrodami, obejrzeć występy artystyczne, spróbować tradycyjnych potraw bożonarodzeniowych i przenieść się w świąteczny kilmat poprzez śpiew kolęd. Dla najmłodszych przygotowano żywą szopkę, w której pojawią się kuce, osiołki, baran, kozy i krołiki.

Około godz. 13 planowany jest świąteczny koncert zespołu Turnioki, a następnie odbędzie się rozstrzygnięcie konkursów na „Potrawę Bożonarodzeniową”, „Najładniejsze stoisko Jarmarku Bożonarodzeniowego” oraz „Najpiękniejszy stroik Bożonarodzeniowy”. Wciąż można jeszzce dokonywać zgłoszeń do udziału w konkursie. Termin upływa 13 grudnia, a za zapisy odpowiada Ząbkowicki Ośrodek Kultury. Regulamin i formularze dostępne na stronie ząbkowickiego magistratu [KLIK].

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA