Express-Miejski.pl

Barbórkowa Msza Święta w podziemiach

Barbórkowa Msza Święta w kopalni Niklu, Chryzoplazu i Opalu w Szklarach-Hucie fot.: mat. prywatne

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

4 grudnia w kopalni Niklu, Chryzoplazu i Opalu w Szklarach-Hucie odbyła się Barbórkowa Msza Święta. To kolejna już eucharystia odprawiana w tym miejscu.

Mszy świętej przewodniczył ksiądz Marian Chomiak - proboszcz Parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Przerzeczynie-Zdroju i ksiądz Krzysztof Ziobrowski - proboszcz Parafii Świętych Piotra i Pawła w Zwróconej. Po eucharystii zebrane osoby mogły zwiedzić Podziemną Trasę Turystyczną znajdującą się w sztolni Robert. W rolę przewodnika wcielił się Dariusz Domagała, właściciel obiektu.

Osada Szklary Huta należy do jednego z niewielu miejsc na świecie, gdzie występują półszlachetne kamienie - przepiękne zielone chryzoprazy, mlecznobiałe opale i o kakaowym zabarwieniu karneole. Lubował się w nich król Prus - Fryderyk II Wielki i to dzięki niemu chryzopraz nazwano Dolnośląskim Zielonym Złotem i wykorzystywano go w jubilerstwie. Kopalnię można zwiedzać w okresie letnim - od 1 maja do 30 września od wtorku do niedzieli. Zwiedzanie kopalni trwa około godziny, które wieńczy wystawa Chryzoprazów i Opali. Więcej informacji na temat kopalni można znaleźć tutaj.

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA