Express-Miejski.pl

Przełom w sprawie: Nie będzie 50-metrowej wieży telekomunikacyjnej na ul. Wrocławskiej

Firma Emitel z Warszawy nie postawi 50-metrowej wieży telekomunikacyjnej przy ul. Wrocławskiej 42-44 (na zdjęciu). Protesty mieszkańców i rozmowy władz powiatu z wykonawcą przyniosły efekt. Aktualnie firma szuka nowej lokalizacji fot.: em24.pl

Podczas wczorajszej sesji powiatu starosta Roman Fester mówił, iż jest spora szansa na zmianę lokalizacji budowy obiektu. Dziś mamy oficjalną decyzję.

- Nie będzie budowy wieży telekomunikacyjnej przy ul. Wrocławskiej w Ząbkowicach Śląskich, wokół której pojawiło się wiele kontrowersji – informuje starosta. Firma Emitel z Warszawy – główny wykonawca inwestycji po rozmowach w starostwie powiatowym, zdecydowała się na zmianę lokalizacji. W dniu wczorajszym firma oficjalnie wycofała wniosek ze starostwa o wydanie pozwolenia na budowę przy ul. Wrocławskiej 42-44 i będzie szukała nowej lokalizacji. 

- Cieszę się, że po rozmowach zarówno z wykonawcą inwestycji jak i właścicielem terenu, na którym miała powstać wieża, udało się dojść do porozumienia i cofnąć zaplanowaną wcześniej lokalizację wieży telekomunikacyjnej – dodaje Fester. - Głosy naszych mieszkańców oraz samorządowców zostały wysłuchane i dzięki temu zażegnaliśmy spór – kończy szef powiatu ząbkowickiego.

ms. / em24.pl

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Przełom w sprawie: Nie będzie 50-metrowej wieży telekomunikacyjnej na ul. Wrocławskiej

  2017-12-01 13:05:58

  gość: ~Mieszkanka

  Bardzo dobra decyzja! Dziękujemy panie starosto!

 • 2017-12-01 19:02:55

  gość: ~pp

  dziękujemy wszystkim za zrozumienie problemu i pomoc w jego rozwiązaniu - szczególnie staroście i burmistrzowi

 • 2017-12-02 00:00:57

  gość: ~cóż

  ostatnio dodany post

  W większych aglomeracjach takowe nadajniki zamieszcza się na dachach wyższych budynków, na wieżowcach zamieszkałych przez dziesiątki a często setki osób. W bliskim sąsiedztwie innych budynków mieszkalnych. I nikt nawet nie zwraca uwagi na te nadajniki. Ale na prowincji to urosło do rangi nieomal katastrofy ekologicznej.I nie piszcie że powinni mi na dachu zamieścić taki przekaźnik, nie mam nic przeciwko, jeden mam na wprost okien.

REKLAMA