Express-Miejski.pl

730 lat historii Ząbkowic Śląskich. Promocja książki „Wokół dziejów miasta”

Promocja książki „Wokół dziejów miasta - 730 lat historii Ząbkowic Śląskich” fot.: UMiG Ząbkowice Śląskie

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

24 listopada w sali ślubów ząbkowickiego ratusza miała miejsce promocja książki „Wokół dziejów miasta - 730 lat Ząbkowic Śląskich.”

Wydawcą książki jest Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Ząbkowicach Śląskich, zaś redaktorem tomu Kamil Pawłowski. Praca liczy ponad 200 stron i zawiera w sobie 18 artykułów, poruszających tematy z zakresu historii miasta, jego zabytków i sztuki. Książka zawiera w sporej mierze materiały z konferencji naukowej, jaka odbyła się w Ząbkowicach Śląskich w dniach 22-23 kwietnia zorganizowana w ramach 730-lecia miasta.

Kiedy zakończyła się kwietniowa konferencja, postanowiłem, że przekazana podczas niej wiedza nie może przepaść i musi zostać utrwalona. Wraz z panią Heleną Wolnik-Kliber podjęliśmy wszelkie działania, aby wydawnictwo pokonferencyjne ukazało się jak najszybciej, a jednocześnie zawierało w sobie jak najwięcej referatów i to nam się udało - mówi Kamil Pawłowski, pomysłodawca wydania.

Autorami bogato ilustrowanych tekstów są zarówno wybitni badacze reprezentujący m.in. Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Wrocławski, Politechnikę Wrocławską, jak również doktorzy, doktoranci i krajoznawcy. Poruszone w pracy tematy nigdy do tej pory nie stały się przedmiotem osobnych badań.

Jak zapowiedział redaktor, w kwietniu 2018 roku odbędzie się kolejna konferencja z okazji 160. rocznicy wielkiego pożaru miasta, której plonem będzie kolejny tom studiów pod tytułem „Wokół dziejów miasta”. 

Listopadowe spotkanie cieszyło się sporym zainteresowaniem, a wszyscy zgromadzeni otrzymali egzemplarz książki na własny użytek. Książka jest także dostępna do wypożyczenia w bibliotece miejskiej. 

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA