Express-Miejski.pl

Nowa winda w henrykowskim domu opieki

Nowa winda w domu opieki w Henrykowie fot.: Starostwo Powiatowe

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

10 listopada w Domu Opieki Św. Jadwigi Śląskiej w Henrykowie została uruchomiona nowa winda, która zdecydowanie ułatwi podopiecznym przemieszcanie się po obiekcie.

– To ważne udogodnienie. Dzięki windzie wszyscy pacjenci mogą przemieścić się w kilkanaście minut między piętrami, zejść na posiłek, wyjechać na świetlicę czy do kaplicy - podkreśla Anna Lewandowska, dyrektorka domu opieki.  
Nowa winda może pomieścić dwie osoby niepełnosprawne na wózkach wraz z personelem. Jest znacznie szybsza niż poprzednia oraz bardziej cicha. Stara, historyczna winda nadal będzie służyć ale już jako eksponat w filii Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Henrykowie.

Na uroczystym uruchomieniu i poświęceniu windy oprócz dyrektorki obecni byli ks. Arcybiskup Józef Kupny (inicjator całego przedsięwzięcia), Roman Fester oraz Mariusz Szpilarewicz – przedstawiciele samorządu powiatowego, a także pensjonariusze i zaproszeni goście. 

Dom Opieki Św. Jadwigi Śląskiej w Henrykowie istnieje od 1998 r. i jest prowadzony przez Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. Przebywa w nim ponad 70 osób przewlekle, somatycznie chorych, nad którymi czuwa 50-osobowy personel.  

Starostwo Powiatowe

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA