Express-Miejski.pl

Powiatowo-Gmina Akademia w Ziębicach z okazji 99. rocznicy odzyskania Niepodległości [FOTO]

Powiatowo-Gminna Akademia z okazji 99. rocznicy odzyskania Niepodległości fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

10 listopada w Ziębickim Centrum Kultury odbyła się Powiatowo-Gminna Akademia z okazji 99. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. 

Uroczystość została przygotowana przez ziębickie dzieci i młodzież z tamtejszych szkół.  Najpierw zaprezentowano okolicznościowy program artystyczny w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Ziębicach i Szkoły Podstawowej w Henrykowie, a po nim zaproszono uczestników do obejrzenia wystawy pt. „Drogi do Niepodległej” przygotowanej przez Muzeum Niepodległości w Warszawie zrealizowaną przez Wydawnictwo Wersus – Nauka oraz gminę Ziębice. Wystawa jest dostępna od 10 listopada na parterze Ziębickiego Centrum Kultury.

Podczas uroczystości wręczono również honorowe odznaczenia przyznane przez Związek Kombatantów w uznaniu za zasługi dla kombatantów - Alicji Birze - burmistrz Ziębic oraz Rafałowi Śledziowi - naczelnikowi Wydziału Funduszy Zewnętrznych, Rozwoju i Promocji. W imieniu prezesa ziębickiego Koła Kombatantów odznaczenia wręczyli Ryszard Nowak i Kazimierz Głowacki.

Podczas uroczystości obecni byli również lokalni samorządowcy, m.in. Roman Fester i Mariusz Szpilarewicz z ząbkowickiego starostwa, radni powiatowi, władze gminy w osobach Alicji Biry i Tomasza Bafii oraz radni Rady Miejskiej w Ziębicach na czele z przewodniczącą Małgorzatą Majewską-Stolarek. 

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA