Express-Miejski.pl

Umowa podpisana. Będzie termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w gminie Stoszowice

Wójt Paweł Gancarz podpisał umowę w Dolnośląskiej Izbie Pośredniczącej fot.: UG Stoszowice

W ubiegłym tygodniu wójt Paweł Gancarz odwiedził Dolnośląską Izbę Pośredniczącą, gdzie podpisał umowę gwarantującą przyznanie pieniędzy na termomodernizację budynków.

Dzięki unijnemu wsparciu, trzy obiekty z terenu gminy przejdą gruntowną termomodernizację. Będzie to budynek po gimnazjum w Budzowie, szkoła podstawowa w Grodziszczu oraz obiekt po byłej szkole podstawowej w Stoszowicach, który kilka lat temu został przekształcony na cele społeczne, a aktualnie umiejscowiony jest w nim Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

- W ramach prac przewiduje się wykonanie kompleksowej modernizacji trzech budynków, polegającej m.in. na wymianie okien, instalacji elektrycznych, a także instalacji centralnego ogrzewania. Obiekty zostaną również ocieplone tam gdzie jest to możliwe, dzięki czemu w przyszłości ogrzewanie budynków przez zastosowanie pomp ciepła ma być dużo tańsze - tłumaczy wójt Paweł Gancarz.

Termomodernizacja tych obiektów ma przyczynić się do redukcji emisji szkodliwych pyłów i dwutlenku węgla na terenie gminy oraz pozwoli na ograniczenie strat ciepła w wymienionych szkołach.

Kwota, jaka została przyznana gminie Stoszowice przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego wynosi 2,2 mln zł, przy czym całkowity koszt realizacji zadania oszacowano na 3,1 mln zł.

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA