Express-Miejski.pl

Gmina Kamieniec Ząbkowicki liderem turystyki na Dolnym Śląsku

Uroczysta gala, na której zostały wręczone certyfikaty oraz statuetki odbyła się w Zamku Topacz w Kobierzycach fot.: UG Kamieniec Ząbkowicki

Gmina Kamieniec Ząbkowicki otrzymała tytuł „Wzorowej Gminy” w kategorii Lider Turystyki. Organizatorem konkursu było Wydawnictwo Europa Press Media.

Przyznany tytuł „Wzorowa Gmina” to podziękowanie i docenienie wieloletniego wysiłku całego szeregu osób: od samorządowców poprzez pracowników gminnych urzędów, nauczycieli, lokalnych przedsiębiorców, wolontariuszy aż do mieszkańców - dzięki którym niemal wszystkie gminy w Polsce zmieniły swoje oblicze, stając się miejscem bardziej przyjaznym, bezpieczniejszym, czystszym i korzystniejszym dla inwestorów.

Laureaci konkursu tytuł mogą wykorzystywać przez trzy kolejne lata. O wyborze najlepszych decydowała kapituła, w skład której weszli Paweł Hreniak - wojewoda dolnośląski, Cezary Przybylski - marszałek województwa dolnośląskiego oraz Roman Potocki - przewodniczący Konwentu Powiatów Województwa Dolnośląskiego. 

Gminy rywalizowały w dwunastu kategoriach: bezpieczeństwo, edukacja, ekologia, gospodarka, infrastruktura komunalna i transport publiczny, kultura, oświata, przedsiębiorczość, służba zdrowia i opieka społeczna, sport, turystyka oraz wzorowy samorządowiec.

Uroczysta gala, na której zostały wręczone certyfikaty oraz statuetki odbyła się 19 września w Zamku Topacz w Kobierzycach.

- Jest mi niezmiernie miło, że przyszedł taki czas, gdzie zostaliśmy docenieni i wyróżnieni za wiele przedsięwzięć. W istocie pałac Marianny Orańskiej to działanie sztandarowe gminy, bo każda z gmin chciałaby mieć coś, czym będzie się mogła wyróżniać spośród 2,5 tys. gmin w Polsce. Warto realizować się na różnych płaszczyznach, aby przekazywać piękną spuściznę kulturową następnym pokoleniom w stanie co najmniej nie pogorszonym. Dlatego, też serdecznie dziękuję wszystkim, którzy doceniają moją pracę i osób współtowarzyszących. Przez te jedenaście lat dużo zrobiliśmy ale chcielibyśmy zrobić jeszcze więcej - mówił podczas gali Marcin Czerniec, wójt gminy Kamieniec Ząbkowicki.

Pełne wystąpienie wójta:

Filmik promocyjny gminy Kamieniec Ząbkowicki:

Gala „Wzorowej Gmina”:

mwinnik / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA