Express-Miejski.pl

Parowóz w Ząbkowicach Śląskich i Kamieńcu Ząbkowickim już w najbliższą niedzielę!

W najbliższą niedzielę doskonała okazja na niecodzienną wyprawę kolejową. Do Kamieńca Ząbkowickiego i Ząbkowic Śląskich przybędzie specjalny pociąg prowadzony przez parowóz fot.: Bartosz Mikołajczyk

Muzealne Pociągi Specjalne prowadzone przez legendarny parowóz przybędą do Kamieńca Ząbkowickiego i Ząbkowic Śląskich. To świetna okazja na niecodzienną wyprawę kolejową.

Muzeum Kolejnictwa na Śląsku oraz Fundacja Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska zapraszają serdecznie do przejazdów Muzealnymi Pociągami Specjalnymi Frankenstein, Mery Shelly i Halloween. Wszystkie pociągi prowadzone będą przez parowóz TKt48-18 - jeden z niewielu sprawnych na Dolnym Śląsku, a kolejowe atrakcje zaplanowano na 29 października.

Wówczas o godz. 10.08 pociąg Frankenstein wyruszy z Jaworzyny Śląskiej do Ząbkowic Śląskich. W czasie kiedy żądni przygód pasażerowie Frankensteina dotrą do miasta Krzywej Wieży i zmierzą się z jego dziedzictwem i legendą, wszyscy mieszkańcy Ząbkowic Śląskich, Kamieńca Ząbkowickiego i okolic będą mogli wziąć udział w przejazdach pociągiem na trasie Kamieniec Ząbkowicki - Ząbkowice Śląskie (lub z powrotem!).

Przejazd na trasie Kamieniec Ząbkowicki - Ząbkowice Śląskie - Kamieniec Ząbkowicki będzie odbywał się dwoma pociągami: Mery Shelley oraz Halloween. Pierwszy przejazd zaplanowano z Kamieńca Ząbkowickiego do Ząbkowic Śląskich już o godz. 13.08 [KUP BILET]. Do miasta Krzywej Wieży pociąg Mery Shelley przybędzie o godz. 13.22 i po dwudziestu minutach uda się w podróż powrotną (godz. 13.42) [KUP BILET]. Do Kamieńca Ząbkowickiego ma dotrzeć cztery minuty przed godz. 14.

Następnie na tej samej trasie kursował będzie drugi pociąg - Halloween. Z Kamieńca Ząbkowickiego do Ząbkowic Śląskich wyjedzie o godz. 14.14 i do Ząbkowic Śląskich przybędzie o godz. 14.28 [KUP BILET]. Na godzinę 14.48 zaplanowany jest powrót pociągu do Kamieńca Ząbkowickiego [KUP BILET].

Bilety na podróż pociągami będzie można zakupić bezpośrednio przed kursem, jednak organizatorzy zalecają kupno przez internet z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc. 

Ceny biletów za podróż w jedną stronę: osoba dorosła - 15 zł, dzieci i młodzież do 18 roku życia - 10 zł.  Dzieci do lat 3 podróżują nieodpłatnie.

W pociągach nie obowiązują zniżki ustawowe. Wszyscy chętni chcący skorzystać z wyprawy z Jaworzyny Śląskiej do Ząbkowic Śląskich i ponownie do Jaworzyny Śląskiej również mają taką możliwość. Bilet obejmujący przejazd w obie strony, zwiedzanie największych atrakcji Ząbkowic Śląskich oraz poczęstunek w pociągu (bułka słodka, kawa, herbata) kosztuje 120 zł, ulgowy (młodzież do 18 roku życia) jest 40 zł tańszy. Dzieci do lat 3 także w tym przypadku jadą za darmo.

ms. / em24.pl

6

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Parowóz w Ząbkowicach Śląskich i Kamieńcu Ząbkowickim już w najbliższą niedzielę!

  2017-10-24 13:39:38

  gość: ~ja

  Wszystko fajnie, ale z tymi cenami biletów to ich pogięło zdrowo!!

 • 2017-10-24 14:02:37

  gość: ~gosia

  przejazd wrocławską ciuchcią jest dużo tańszy! już nie wiedzą ile wziąć za te przejazdy...

 • 2017-10-24 19:22:50

  gość: ~120 zł równa się za dużo

  120 zł = za dużo !!!! to turkol.pl proponuje za mniejsze stwaki, dłuższe cało dniowe przejazdy ...

 • 2017-10-24 21:32:30

  gość: ~takitam

  @~120 zł równa się za dużo

  Dlatego z całkiem ciekawej inicjatywy wyjdzie wielkie goowno i pociągi zamiast przewieźć pasażerów, przewiozą powietrze.

  Brawo wy.

 • 2017-10-25 16:20:59

  gość: ~Olka bez kinolka

  @~takitam
  Pożyjemy zobaczymy a zawsze biedota może na trasie pstryknąć ładną fotkę co też zamierzam uczynić.

 • 2017-10-25 19:45:13

  gość: ~Mieszkaniec

  ostatnio dodany post

  @~takitam
  15zł 120 to ze zwiedzaniem

REKLAMA