Express-Miejski.pl

Umowa na budowę krytej pływalni podpisana. Basen ma powstać końcem 2019 roku

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Kilka przetargów potrzebnych było do wyłonienia firmy, która wybuduje basen w Ząbkowicach Śląskich. 26 września gmina w końcu podpisała umowę z wykonawcą.

O wykonanie największej inwestycji w ostatnich latach na terenie miasta zadba Grupa Fewaterm sp. z o.o z Chojnika. Inwestycja będzie kosztowała ponad 17.8 mln zł. Prawie 17.5 mln zł otrzyma wykonawca, natomiast około 330 tys. zł zostanie przeznaczone na nadzór inwestorski.

Zgodnie z zapisami w umowie firma Fewaterm ma 25 miesięcy od dnia podpisania umowy na wykonanie inwestycji. Kryta pływalnia w Ząbkowicach Śląskich powstanie zatem najwcześniej końcem 2019 roku. 

Zgodnie z zapisami Wieloletniej Prognozy Finansowej gmina Ząbkowice Śląskie nie posiada aktualnie żadnego zewnętrznego finansowania budowy basenu. Wynika z tego, że na ten moment całość inwestycji zostanie wykonana ze środków własnych. Wedle informacji uzyskanych od burmistrza Marcina Orzeszka nie oznacza to jednak, że wsparcie nie zostanie gminie przyznane. - Mamy choćby zapewnienie Ministerstwa Sportu i Turystyki, że otrzymamy na realizację zadania 3,2 mln złotych. Podpisaliśmy w tej sprawie stosowną umowę. Będziemy też szukać innych źródeł finansowania - informował na początku sierpnia szef ząbkowickiego magistratu.

Zgodnie z założeniem utworzony obiekt ma zawierać m.in: basen pływacki o wymiarach 25 metrów na 12.5 metra z sześcioma torami pływackimi, basen rekreacyjny z atrakcjami wodnymi o powierzchni 121 metrów kwadratowych, brodzik dla dzieci o powierzchni niespełna 56 metrów kwadratowych, wewnętrzną zjeżdżalnię wodną oraz dwie wanny z hydromasażem dla sześciu osób.

ms. / em24.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Umowa na budowę krytej pływalni podpisana. Basen ma powstać końcem 2019 roku

    2018-02-14 12:28:40

    gość: ~Joanna

    ostatnio dodany post

    Czy to znaczy ,że nie uwzględnia się w tym miejscu choć niewielkiej strefy spa(saunarium)???

REKLAMA