Ponad stu biegaczy rywalizowało w drugim biegu z cyklu „3xZ Grand Prix Powiatu Ząbkowickiego” [FOTO]

Bieg na 10 km w ramach imprezy pn. „3xZ Grand Prix Powiatu Ząbkowickiego”

Bieg na 10 km w ramach imprezy pn. „3xZ Grand Prix Powiatu Ząbkowickiego” fot.: timi / em24.pl

Krzysztof Jilek zwyciężył w drugim biegu na 10 km w ramach imprezy „3xZ Grand Prix Powiatu Ząbkowickiego”, która odbyła się w sobotę Złotym Stoku.

20-latek z Idzikowa, reprezentujący klub ULKS Bystrzyca Kłodzka pokonał trasę w ciągu 36 minut i 58 sekund, wyprzedzając drugiego Dawida Kutaja z Henrykowa o 44 sekundy. Na najniższym stopniu podium uplasował się Wojciech Ptak z Ząbkowic Śląskich, uzyskując czas 38 minut i 3 sekund. Łącznie w biegu wzięło udział ponad 100 osób.

Wśród kobiet pierwsze miejsce wywalczyła Ewa Błauciak z Tarnowa, której przebiegnięcie 10 km trasy zajęło 44 minut i 15 sekund. Druga była Monika Wójcik, a trzecia Monika Dudek. Obie panie reprezentowały Ziębice, osiągając kolejno czasy: 45 minut 45 sekund oraz 46 minut i 56 sekund.

Wśród mieszkańców gminy Złoty Stok najlepszy rezultat osiągnął Krzysztof Siwek (czas: 48 minut i 57 sekund), drugi był Zygmunt Bomba z czasem 53 minuty i 28 sekund, zaś trzecie miejsce powędrowało do Leszka Silarskiego (czas: 1 godzina 4 minuty i 5 sekund). Wśród mieszkanek gminy zwyciężyła Małgorzata Becela, osiągając czas 58 minut i 48 sekund, druga linię mety przekroczyła Anna Mamon (czas: 1 godzina 7 minut 38 sekund), a na najniższym stopniu podium wśród mieszkanek Złotego Stoku zameldowała się Katarzyna Silarska, dobiegając do mety po 1 godzinie 18 minutach i 47 sekundach.

Przy okazji biegu głównego odbyły się sportowe wydarzenia towarzyszące w postaci biegu dla dzieci i marszu nordic walking.

Impreza „3xZ Grand Prix Powiatu Ząbkowickiego” to biegi na 10 km w trzech miastach powiatu ząbkowickiego. W czerwcu biegacze rywalizowali w Ziębicach, w sobotę w Złotym Stoku, a trzeci bieg kończący serię zawodów odbędzie się 22 października w Ząbkowicach Śląskich. Wówczas nastąpi podsumowanie całego cyklu i wręczenie nagród dla najlepszych sportowców, którzy wystartowali w trzech biegach.

Aktualnie wśród mężczyzn na czele klasyfikacji generalnej znajduje się Krzysztof Jilek, który w Ziębicach także wygrał. Podobnie ma się rzecz w klasyfikacji generalnej kobiet po dwóch wyścigach. Prowadzi Ewa Błauciak, która w Ziębicach także jako pierwsza przekroczyła linię mety.