Express-Miejski.pl

Na terenie gminy Bardo kręcą sceny do filmu „Ułaskawienie” w reżyserii Jana Kolskiego

Zdjęcia do filmu pt. „Ułaskawienie” w reżyserii Jana Kolskiego na przystani wodnej w Ławicy fot.: Ski-Raft

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W 2019 roku w kinach będzie można obejrzeć film pt. „Ułaskawienie” w reżyserii Jana Kolskiego. Obecnie trwają filmowe nagrania, a aktorzy goszczą na terenie gminy Bardo.

W piątek jedną ze scen nagrywano w pobliżu byłego młyna, a także na ulicy Kamienieckiej w Przyłęku. Na czas nagrań występowały utrudnienia w ruchu. W porozumieniu z mieszkańcami demontowano też anteny telewizyjne, by sceneria odpowiadała okresowi po drugiej wojnie światowej. Ostatnie dni aktorzy spędzają na przystani wodnej w Ławicy (powiat kłodzki), gdzie wczoraj przy współpracy z firmą Ski-Raft trwał kolejny dzień nagrań. Sceny kręcone są głównie na rzece Nysie Kłodzkiej.

Nowy film Jana Jakuba Kolskiego z papierowego scenariusza zamienia się w filmową rzeczywistość, a Nysa Kłodzka i gmina Bardo stało się planem zdjęciowym do jego fragmentów.

Scenariusz filmu w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego jest osnuty wokół historii jego rodziny. - Rzecz dzieje się w 1946 roku. Rodzice wiozą przez całą Polskę trumnę z ciałem swojego 26-letniego syna po to, aby go pochować w spokojnej ziemi. Bo on, mój wujo, brat mojej mamy, Wacław Szewczyk, był żołnierzem wyklętym. Został zastrzelony przez agenta UB i nie mógł zaznać spokoju. UB trzykrotnie wykopywało go z grobu, a dziadkowie trzy razy grzebali. No i dziadkowie jadą, by go pochować tam, gdzie jest cicho i spokojnie  – zdradzał reżyser magazynowi „Dobry Tydzień”. Premierę filmu wstępnie planuje się na 2019 rok. W głównych rolach wystąpią: Grażyna Błęcka-Kolska, Jan Jankowski oraz Michał Kaleta.

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA