Express-Miejski.pl

Rodzina prosi o pomoc dla Piotra Kubika

Piotr Kubik, mieszkaniec Ziębic fot.: mat.prass.

50-letni Piotr Kubik, mieszkaniec Ziębic, od kilku lat choruje na ostrą białaczkę. Rodzina prosi o pomoc.

Piotr Kubik, gdy był w pełni sił chętnie pomagał w różnych organizacjach charytatywnych m.in. w szlachetnej paczce. Teraz sam potrzebuje pomocy. Od kilku lat choruje na ostrą białaczkę, a żadna forma leczenia, chemioterapia oraz radioterapia nie przynosiła oczekiwanego efektu. Co kilka miesięcy regularnie wraca na oddział hematologii z powodu nawrotu choroby.

- Po rozmowie z lekarzem prowadzącym okazuję się, że potrzebne jest leczenie ratunkowe lekiem BLYNCYTO, którego Narodowy Fundusz Zdrowia nie refunduje. Planowany okres terapii to dwa cykle, jeden cykl składa się z czterech tygodni podawania leku w ciągłej infuzji – informuje Piotr Kubik, syn chorego.

Szacowany koszt jednej ampułki preparatu to 16 tys 200 zł. Na dwa cykle wymagane jest u chorego 17 ampułek, co daje łączną kwotę 275 tys. 400 zł. - Pomóżcie wygrać z tą wyniszczająca chorobą, jego jedynym marzeniem, to zobaczyć dorastające wnuki i to jak synowie radzą sobie w dorosłym życiu. Koszt leczenia przerasta nasze możliwości, bez waszej pomocy nie będziemy w stanie sfinansować leku – prosi syn.

Darowiznę można przekazać wpłacając pieniądze przelewem bankowym na poniższe dane: Fundacja pomóż walczyć o życie, ING Bank Śląski S.A. 25 1050 1575 1000 0090 9712 1306 z opisem PIOTR KUBIK.

Ponadto do odpisów z 1% osoby chcące dokonać przekazania dla Piotra powinny w rozliczeniu PIT w odpowiedniej rubryce wpisać numer KRS Fundacji: 0000428288, Cel szczegółowy: PIOTR KUBIK.

mwinnik / em24.pl

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Ziębice: Rodzina prosi o pomoc dla Piotra Kubika

  2017-09-14 13:03:04

  gość: ~Ziębiczanin

  Życzę zdrowia i spróbuję coś podpowiedzieć odnośnie zbiórki na leczenie. Dużo osób wchodzi i wspiera innych na stronie https://www.siepomaga.pl/ Może warto pomyśleć o założeniu tam profilu? Możliwe że dzięki temu poszłoby szybciej :) Samemu zdarzało mi się wysyłać sms na ludzi z podanego wyżej adresu. Fajne rozwiązanie jako alternatywa dla przelewów. Mam nadzieję, że wklejając linka nikt nie potraktuje tego jako reklamy, bo choć może to tak wyglądać - w założeniu nie było ani nie jestem w żaden sposób związany z tą organizacją. Wszystkiego dobrego!

 • 2017-09-14 16:55:08

  gość: ~Syn

  @~Ziębiczanin
  Zbiórka na siepomaga ruszy w przyszłym tygodniu pozdrawiam!

 • 2017-09-14 18:05:32

  gość: ~Ziębiczanin

  @~Syn

  Super! Powodzenia!

 • 2017-09-18 23:00:04

  gość: ~pan

  ostatnio dodany post

  Jeżeli Pana interesuje to jet taka fundacja która jednorazowo udziela pomocy finansowej około 5tys.Później trzeba przedstawić rachunki.Mogę podać nazwę na priv.

REKLAMA