Express-Miejski.pl

Bardzkie Lato Organowe: Koncert finałowy

Bardzkie Lato Organowe: Marek Stefański - organy oraz Dumitru Harea - fletnia pana fot.: UM Bardo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

8 września w bardzkiej bazylice odbył się koncert kończący IV Międzynarodowe Forum Muzyczne „Bardzkie Lato Organowe”.

Podczas ostatniego koncertu zgromadzeni goście mogli posłuchać Marka Stefańskiego, który zagrał na organach oraz Dumitru Harea - instrument zwany fletnia pana.

Muzycy wznieśli się na wyżyny swoich talentów, grając m.in. fugę potrójną c-moll Jana Sebastiana Bacha, Ave Maria lub utwory z muzyki filmowej. Przy tym brzmienie barokowych organów przyczyniło się do niepowtarzalnych doznań muzycznych. Publiczność miała również okazję posłuchać pięknych dźwięków, które przy wirtuozerskim wykonaniu można wydobyć z fletni pana – naśladujące ćwierkanie i śpiewy ptaszków.

Na zakończenie koncertu Krzysztof Żegański, burmistrz Barda podziękował telefonicznie profesorowi Andrzejowi Chorosińskiemu za dotychczasową współpracę i wspaniały dobór muzyki i artystów w trakcie festiwalu organowego.

Publiczność dopisała, co jest ważne dla szlaku muzycznego, który powstał po zakończeniu rewitalizacji organów. Już od czterech lat, dzięki staraniom organizatorów, zapraszani są wyśmienici muzycy, którzy podkreślają, że granie na wyjątkowym instrumencie, to dla nich wielkie wyróżnienie.

Następna edycja letnich bardzkich koncertów za rok. Organizatorzy już teraz wszystkich bardzo serdecznie zapraszają.

UM Bardo

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA