Express-Miejski.pl

107. Rajd Turystyczny Ziemi Ząbkowickiej i 43. Integracyjny Rajd Dla Osób Niepełnosprawnych

zdjęcie ilustracyjne fot.: mat. prasowe

9 września z Niemczy wyruszą piechurzy biorący udział w 107. Rajdzie Turystycznym Ziemi Ząbkowickiej i 43. Integracyjnym Rajdzie Dla Osób Niepełnosprawnych.

Zbliżająca się edycja rajdu nosi nazwę „1000-lecie Niemczy” i nawiązuje do wydarzeń sprzed wieku, upamiętniając bohaterską obronę grodu przed zmasowanym atakiem sprzymierzonych wojsk niemieckich, czeskich i wieleckich.

W rajdzie turystycznym mogą wziąć udział grupy z każdej zainteresowanej szkoły powiatu ząbkowickiego oraz tradycyjnie pensjonariusze Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, stowarzyszenia „Integracja”, grupy rodzinne oraz zaproszeni goście.

Zbiórka dla uczestników z gminy Ząbkowice Śląskie zaplanowana jest na parkingu przy pierzei w sobotę, 9 września o godz. 7. Godzinę później wszyscy uczestnicy rajdu powinni pojawić się na rynku w Niemczy. Transport z innych gmin zapewniają miejscowe urzędy.

Trasa przyrodnicza rajdu rozpocznie się w Niemczy (zwiedzanie), następnie uczestnicy przejadą do Wojsławic, skąd żółtym szlakiem już pieszo udadzą się na Ostrą Górę (360 m n.p.m.), a następnie kontynuując przejście czarnym szlakiem przez Ruszkowice, Kawią Górę (339m n.p.m.) do Ciepłowód. Łączna długość trasy to około 9.5 km.

Zgłoszenia do udziału w rajdzie przyjmowane są do 6 września przez koordynatorów rajdu drogą e-mailową (rajdydziecizab@wp.pl) lub telefonicznie - Przemek (691 145 683), Ania (697 407 519).

[Regulamin i więcej informacji- KLIK]

mwinnik / Express-Miejski.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA