Express-Miejski.pl

Remont dróg w Grochowej idzie w odstawkę. Wyremontują za to drogę do gruntów rolnych w Dębowinie

zdjęcie ilustracyjne fot.: mat. prasowe

Unieważniony został przetarg na remont dróg gminnych w Grochowej. Pieniądze przeznaczone na przebudowę tych dróg planuje się przesunąć na remont trasy w Dębowinie.

Zadanie związane z remontem dróg gminnych w Grochowej miało obejmować wykonanie nowej nawierzchni asfaltowej od skrzyżowania z drogą powiatową nr 3158D do budynku nr 10 w Grochowej – przy przystanku autobusowym. Po przeprowadzeniu przetargu i otwarciu ofert okazało się, że propozycje cenowe złożone przez potencjalnych wykonawców znacznie przekraczają kwotę, jaką gmina planowała przeznaczyć na realizację tej inwestycji.

Podobnie było w przypadku przetargu na inne zadanie inwestycyjne, pn. „Przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Dębowinie”. Gmina na to zadanie pozyskała dofinansowanie w wysokości ponad 80 tys. zł, jednak ceny oferentów także przekraczały możliwości budżetowe samorządu. W planach jest zatem wykonanie jednej inwestycji. Wszystko wskazuje na to, że ze względu na dofinansowanie wyremontowany zostanie niespełna 700-metrowy odcinek w Dębowinie. Część funduszy przeznaczonych na remont dróg gminnych w Grochowej zostanie przesuniętych właśnie na inwestycję we wsi znajdującej się między Bardem a Kłodzkiem, a część powróci do gminnej kasy.

Prace w tym miejscu powinny ruszyć już niebawem i zakończyć się jesienią.

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA