Express-Miejski.pl

Przed nami dwa dni mega zabawy. Nadchodzą Dni i Noce Krzywej Wieży [VIDEO]

zdjęcie ilustracyjne fot.: mat.pras.

Wielkimi krokami zbliża się pierwsza tegoroczna sztandarowa impreza organizowana przez gminę Ząbkowice Śląskie - Dni i Noce Krzywej Wieży.

Świętowanie rozpocznie się już w piątek na ząbkowickim rynku i na ul. Św. Wojciecha. Dla gości został przygotowany szereg atrakcji. Od godz. 11 w centrum miasta będzie odbywał się happening plastyczny dla dzieci, a także warsztaty z Mini Naukowcem. Widowiskowe interaktywne pokazy regularnie wzbudzają zachwyt nie tylko w dzieciach, ale i dorosłych. Mali widzowie mogą asystować podczas ciekawych eksperymentów i doświadczeń, a oryginalna i mądra zabawa rozbudza wyobraźnię i chęć poznania zjawisk.

W piątek gościem specjalnym w mieście będzie Leszek Kopcio z Kawiarni „Biała Lokomotywa” w Nowej Rudzie - mistrz baristyki, który o kawie i jej sposobach przyrządzania wie wszystko. Pokaz parzenia kawy odbędzie się od godz. 12 do 16 w Cafe pod Krzywą Wieżą na ulicy św. Wojciecha.

W rynku na sportowców spragnionych rywalizacji będzie czekała plaża, gdzie będą odbywały się rozgrywki beach soccera (piłka nożna na plaży) i siatkówki.

Prawdziwa zabawa podczas pierwszego dnia imprezy zacznie się od godz. 18.30 na plantach zamkowych. Wtedy zaplanowano bowiem pierwsze koncerty. Zagrają tam Radek Tarach, Marcin Cieśla i Feelings Station. Od godz. 20 na scenie pojawi się Cleo - polska piosenkarka, autorka tekstów, reprezentantka Polski (wraz z Donatanem) podczas 59. Konkursu Piosenki Eurowizji w 2014 roku. Po niej zaplanowany jest koncert gwiazdy wieczoru, a w pierwszy dzień imprezy będzie nią zespół Elektryczne Gitary.

Elektryczne Gitary - Dzieci wybiegły:

Wieczorem odbędzie się dyskoteka pod gwiazdami, która potrwa do późnych godzin nocnych.

W sobotę szereg atrakcji rozpocznie się już przed południem. Będzie m.in. uliczka zdrowia, gdzie będzie można skorzystać z bezpłatnych badań i porad specjalistów, będzie też kiermasz książki, wycieczka historyczna pn. Szlakiem Narrenturmu, warsztaty elektroniczne i naukowe dla dzieci, zawody sportowe oraz wiele innych atrakcji. Od godz. 14.30 rozpocznie się „Baśń o dwóch braciach” według baśni Gustawa Morcinka – „O ubogim szewcu i chciwym młynarzu” pokazującej świat, gdzie dobro jest nagradzane a zło piętnowane.

Od godz. 18 znów impreza przeniesie się na ząbkowickie plany zamkowe. Na scenie pojawią się lokalni hip-hopowcy i raperzy - Maciek M, Słony oraz Młody Sztepio. O godz. 19.30 zaplanowano koncert O.S.T.R - polskiego rapera, freestyle'owca, muzyka i kompozytora. Dwie godziny później w niebowzięci będą miłośnicy muzyki reggae. Na scenie zarezentuje się bowiem zespół Vavamuffin - polski zespół grający muzykę reggae oraz raggamuffin z elementami dub i dancehall.

O.S.T.R. - Rise Of The Sun:


Po koncertach odbędzie się dyskoteka pod gwiazdami, którą w sobotni wieczór i noc poprowadzi grupa Live Electro Music Show - Free On Stage.

Tradycyjnie podczas Dni i Nocy Krzywej Wieży dla turystów i mieszkanców udostępnione do zwiedzania będą atrakcje turystyczne miasta - Krzywa Wieża czy Laboratorium dr Frankensteina. Będzie również możliwość odwiedzenia tzw. Nawiedzonego Domu. Najstraszniejszy dom strachów i upiorów mieścić się będzie w ruinach zamku, a jak informują organizatorzy, będzie to atrakcja tylko dla osób o mocnych nerwach. Wrota strachu czynne będą w piątek i sobotę do późnych godzin nocnych.

ZAPOWIEDŹ VIDEO:

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA