Express-Miejski.pl

W starostwie debatowali o przebudowie krajowej ósemki

Spotkanie w ząbkowickim starostwie w sprawie przebudowy krajowej ósemki fot.: Starostwo Powiatowe

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

19 czerwca w ząbkowickim starostwie odbyło się spotkanie informacyjne w sprawie przebudowy krajowej ósemki. Pod uwagę nadal branych jest pięć wariantów.

Spotkanie poprowadził wykonawca opracowania dokumentacji projektowej - firma CH2M Halcrow Group Sp. z o.o. W spotkaniu udzial wzięli także samorządowcy z powiatów ząbkowickiego, dzierżoniowskiego i kłodzkiego, a także posłanka Monika Wielichowska oraz radna sejmiku wojewódzkiego Grażyna Cal.

Podczas spotkania wykonawca wyłoniony przez GDDKiA prezentował pięć wariantów korytarzy, którymi w przyszłości może przebiegać droga krajowa nr 8. Więcej o szczegółach informowaliśmy kilka tygodni temu w artykule pt. Trwają konsultacje w sprawie przebudowy krajowej ósemki. Którędy będzie prowadziła droga?

Teraz samorządowcy z trzech powiatów będą podczas konsultacji i spotkań wybierali ten korytarz, który uwzględni poprawę połączeń drogowych w gminach i powiatach, ułatwi przejazd i poprawi warunki ruchu. Odrzucone zostaną korytarze nierealne technicznie, nieekonomiczne i niekorzystne społecznie. Kolejne spotkania, odbędą się jeszcze w powiecie wrocławskim i w powiecie świdnickim. Wytypowany po spotkaniach korytarz zostanie poddany analizie techniczno-ekonomiczno-środowiskowej i jeżeli na tej płaszczyźnie nie będzie zastrzeżeń to rozpocznie się remont trasy. Na pierwsze terminy trzeba jeszcze jednak poczekać.

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA