Express-Miejski.pl

Kilkuset druhów i druhen przeszło ulicami Barda. Powiatowa Pielgrzymka Strażaków za nami [FOTO]

I Powiatowa Pielgrzymka Strażaków fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

17 czerwca strażacy-ochotnicy z Barda zorganizowali I Powiatową Pielgrzymkę Strażaków do Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary Świętej w Bardzie.

W sobotę ponad 20 jednostek strażackich z terenu powiatów ząbkowickiego i kłodzkiego stawiło się pod bardzką remizą, skąd w uroczystym przemarszu przy akompaniamencie Sanktuaryjnej Orkiestry Dętej z Tuchowa udali się do bardzkiej bazyliki mniejszej. Tam odbyła się w ich intencji uroczysta msza święta poprowadzona przez prowincjała redemptorystów księdza Janusza Soka.

Po ukończonej eucharystii strażacy ulicami miasta udali się do parku za rzeką, gdzie nastąpił dalszy szereg uroczystości. Tuż przed momentem święcenia pojazdów strażacy-ochotnicy z Kamieńca Ząbkowickiego musieli alarmowo udać się do wypadku drogowego między Ożarami a Kamieńcem Ząbkowickim. Wyjeżdżając z parku za rzeką ich pojazd szybko udało się poświęcić, a chwilę później całej dalszej ceremonii święcenia wozów bojowych dokonał ksiądz Janusz Sok w asyście Radosława Sobieraja - prezesa jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Bardzie.

Następnie odbyły się okolicznościowe przemówienia. Głos zabrali m.in. komendant PSP w Ząbkowicach Śląskich Marian Płachytka, który dziękował druhom i druhnom za przybycie, podkreślał wspaniałą postawę towarzyszącej wydarzeniu orkiestry dętej z Tuchowa i zapraszał strażaków na Powiatowe Obchody Dnia Strażaka, które odbędą się w najbliższą sobotę w ząbkowickiej komendzie. Burmistrz Barda Krzysztof Żegański w swojej wypowiedzi wyraził nadzieję, że pielgrzymki strażaków staną się bardzką tradycją, a starosta Roman Fester podkreślał rolę strażaków w ratowaniu życia i mienia ludzkiego.

Na zakończenie części oficjalnej prezes OSP Bardo Radosław Sobieraj wraz z kapelanem jednostki księdzem Łukaszem Kaliszem i komendantem Jerzym Maćkowskim wręczyli podziękowania dla sponsorów i uczestników uroczystości. Na zakończenie imprezy swój koncert dała Sankturayjna Orkiestra Dęta z Tuchowa i oficjalne uroczystości dobiegły końca.

ms. / em24.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Kilkuset druhów i druhen przeszło ulicami Barda. Powiatowa Pielgrzymka Strażaków za nami [FOTO]

    2017-06-18 20:14:49

    gość: ~kolega krzyska

    ostatnio dodany post

    fajna impreza z tymi strazakami,moze strazacy wytepia barszcz sosnowskiego ktorego pelno od starych Pilc do Bardo bo burmistrz to tylko propaganda zeby zglaszac barszcz do gminy wszyscy wiedza gdzie ten barszcz rosnie nawet kolo elektrowni wodnej a soltys druch henio tylko sprawdza jak rzepak wyda w tym roku,,a czy krzysiek wrocil juz z brukseli???

REKLAMA