Express-Miejski.pl

Policjanci zatrzymali poszukiwanego listem gończym. Ukrywał się przez ponad 14 lat

zdjęcie ilustracyjne fot.: istock.com

Ząbkowiccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który poszukiwany był listami gończymi. 45-latek od ponad 14 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości za granicą.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich ustalili aktualne miejsce pobytu i zatrzymali poszukiwanego od kilkunastu lat mężczyznę. 45-latek poszukiwany był listami gończymi i ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości ponad 14 lat. - Z informacji posiadanych przez policjantów wynika, że mężczyzna ten większość czasu przebywał poza Polską m.in. w Grecji. Następnie po powrocie do Polski bywał u swojej konkubiny w sąsiednim powiecie, jednak tylko sporadycznie, ponieważ następnie pracował w Niemczech i nie często wracał do kraju - mówi Wojciech Jabłoński, rzecznik prasowy dolnośląskiej policji. Od dłuższego czasu nie można było go namierzyć, gdyż nie utrzymywał w ogóle kontaktu z rodziną ani znajomymi. Przez kilkanaście lat nikogo nie odwiedzał.

Mundurowi zdołali jednak ustalić, że może przyjechać do rodzinnej miejscowości. Przypuszczenia te okazały się słuszne. 45-latek został zatrzymany i obecnie przebywa w zakładzie karnym, gdzie odbywa karę pozbawienia wolności m.in. za wcześniejsze włamania, a dodatkowo czeka go jeszcze kolejna rozprawa, gdyż w 2003 roku dokonał włamania i nie został wówczas w tej sprawie rozliczony. W areszcie mężczyzna spędzi co najmniej dwa lata. Jego pobyt za kratkami może okazać się dłuższy po wyjaśnieniu kradzieży z włamaniem sprzed czternastu lat. Za ten czyn grozi mu dodatkowo do 10 lat pozbawienia wolności.

KWP Wrocław

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA