Express-Miejski.pl

Ta wiedza może uratować życie! Weź udział w IV Powiatowym Pikniku Ratowniczym

„Zdobądź wiedzę na wagę życia” - IV Powiatowy Piknik Rodzinny fot.: em24.pl

„Zdobądź wiedzę na wagę życia” to hasło, które przyświeca IV Powiatowemu Piknikowi Ratowniczemu, który ponownie odbędzie się na plantach zamkowych w Ząbkowicach Śląskich.

27 maja od godz. 10 ratownicy medyczni będą prezentowali jak zachować się w sytuacji zagrożenia utraty życia, jak pomóc w sytuacji zachłyśnięcia, zadławienia, czy innych niebezpiecznych sytuacjach. Ta wiedza naprawdę może się przydać w najmniej oczekiwanym momencie i uratować życie najbliższej osobie.

III PIKNIK RATOWNICZY W ZĄBKOWIACH ŚLĄSKICH - GALERIA - 28 MAJA [KLIK]

Piknik ratowniczy to impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń ziemi ząbkowickiej. Po raz kolejny odbędzie się wspólnie z Piknikiem Rodzin Zastępczych, a organizatorzy tradycyjnie przygotowali szereg atrakcji.

W sobotę przed ruinami zamku odbędą się pokazy ratownictwa technicznego i wysokościowego prezentowane przez strażaków oraz ratowników GOPR. Na licznych fantomach ratownicy medyczni będą uczyli resuscytacji krążeniowo-oddechowej, a na poszczególnych stacjach uczniowie szkół ponadgimnazjalnych będą rywalizowali w IV Powiatowych Zawodach Szkolnych Zespołów Ratowniczych.

Podczas pikniku nie zabraknie oczywiście występów lokalnych artystów, bezpłatnego parku zabaw dla dzieci oraz innych atrakcji. Zapraszamy do udziału.

Starostwo Powiatowe

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA