Express-Miejski.pl

W Złotym Stoku powstanie centrum rekreacyjno-sportowe ze skateparkiem?

W Ząbkowicach Śląskich nowy skatepark z prawdziwego zdarzenia powstał końcem 2014 roku. Jego budowa wyniosła około 650 tys. zł fot.: em24.pl

Budowa skateparku, nowego placu zabaw, siłowni i ścieżki zdrowia – to plany na zagospodarowanie terenów zielonych przy ul. Sienkiewicza i Wolności w Złotym Stoku.

Gmina będzie aplikować o środki zewnętrzne na utworzenie małego kompleksu sportowo-rekreacyjnego. Miałoby się ono znajdować się w okolicach skrzyżowania ul. Sienkiewicza i Wolności w Złotym Stoku. - Aktualnie na tych terenach mamy boisko ze sztuczną nawierzchnią do piłki nożnej, pozostałości po placu zabaw i niezagospodarowane zielone tereny. Mam nadzieję, że po utworzeniu planowanych inwestycji, będą one miejscem spotkań dzieci i młodzieży z terenu naszej gminy – mówi Grażyna Orczyk, burmistrz miasta.

Aktualnie w gminie nie ma zbyt wielu miejsc, gdzie młodzież i dzieci mogłyby spędzać swój wolny czas. Ostatnio, ze względów bezpieczeństwa gmina była zmuszona do likwidacji placu zabaw w parku miejskim. Władze nie są jednak obojętne na postulaty młodych i chcą wychodzić na przeciw ich potrzebom, poszerzając ofertę sportowo-rekreacyjną. - Sporo mieszkańców, przede wszystkim młodych, apelowało o budowę skateparku na terenie Złotego Stoku. Dodatkowo potrzebny jest też plac zabaw z prawdziwego zdarzenia. Aby jednak móc składać wnioski o jakiekolwiek dofinansowania na utworzenie tych inwestycji potrzebne jest sporządzenie dokumentacji technicznych. Od tego zaczynamy więc nasze starania – zaznacza burmistrz.

Na ostatniej sesji złotostoccy radni przyjęli uchwałę o zmianach w budżecie, wyrażając tym samym zgodę na wyasygnowanie 38 tys. zł na sporządzenie dokumentacji. Najwięcej, bo 22 tys. zł, pochłonie przygotowanie dokumentów do budowy skateparku 4 tys. zł przeznaczono na dokumentację związaną z budową placu zabaw, siłowni zewnętrznej i ścieżki zdrowia.

Opracowywana będzie również dokumentacja na budowę toru rolkowo-wrotkowego w Błotnicy. Wyniesie ona 12 tys. zł. Gmina na utworzenie wszystkich inwestycji będzie szukała wsparcia m.in. w Qwsi, urzędzie marszałkowskim oraz w ramach środków z Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Glacensis.

ms. / em24.pl

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • W Złotym Stoku powstanie centrum rekreacyjno-sportowe ze skateparkiem?

  2017-05-15 12:10:38

  gość: ~ cvvc

  hahah durny Stok , wywalą komuś w łape te 40tyś na dokumentacje i tak nic nie zrobią ktos kase zwinie tylko kto tam będzie grał itp skoro tu nie ma juz młodzieży bo to wioska gdzie nie ma perspektyw ani możliwości rozwoju każdy ucieka jak może

 • 2017-05-16 08:39:12

  gość: ~Ktos

  ostatnio dodany post

  Z takim podejściem lepiej się wyprowadź

 • 2017-05-15 12:29:15

  gość: ~SK8

  Jak to im wypali to wielki szacunek! W Ząbkowicach o skatepark proszono się 8 (O S I E M) lat!!!

REKLAMA


REKLAMA