Express-Miejski.pl

40-lecie nadania Szkole Podstawowej w Złotym Stoku imienia Tadeusza Kościuszki

40-lecie nadania Szkole Podstawowej w Złotym Stoku imienia Tadeusza Kościuszki fot.: mwinnik / Express-miejski.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

13 maja o godz. 11 w hali sportowej Zespołu Szkół Samorządowych w Złotym Stoku miała miejsce 40 rocznica nadania szkole podstawowej im. Tadeusza Kościuszki.

Na uroczystości pojawili się samorządowcy, przedstawiciele stowarzyszeń, byli i obecni nauczyciele, a także uczniowie i absolwenci placówki. Apel rozpoczął się od przemówienia dyrektor Agaty Pawłowskiej-Król, która witając przybyłych gości przedstawiła historię szkoły oraz wspomniała o wydarzeniu nadania jej patrona. Miało to miejsce w 1977 roku. Były też wystąpienia zaproszonych gości i gratulacje.

Podczas obchodów 40-lecia burmistrz Złotego Stoku Grażyna Orczyk oraz przewodniczący Rady Miejskiej Waldemar Wieja nadali tytuł Honorowego Obywatela Złotego Stoku profesorowi Walerianowi Sanetrze - byłemu mieszkańcowi Złotego Stoku, wybitnemu prawnikowi, byłemu sędziemu Sądy Najwyższego, prezesowi Izby Pracy, Ubezpieczeń Społecznych i Spraw Publicznych, odznaczonego Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Wyróżnienie w jego imieniu odebrał syn Igor.

Następnie scenę opanowali uczniowie Zespołu Szkół Samorządowych oraz mali artyści z lokalnych przedszkoli. Były pieśni patriotyczne, występy cyrku Copernicus oraz przedszkolaków, które wprawiły gości w dobry nastrój. Na koniec nie zabrakło wspomnień i powrotu do historii sprzed lat, które na niejednej twarzy wywołało wzruszenie.

sm. / Express-Miejski.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA