Rywalizowali w biegu Szlakiem Księgi Henrykowskiej. Zwyciężył ziębiczanin

Drugi Bieg Śladem Księgi Henrykowskiej

Drugi Bieg Śladem Księgi Henrykowskiej fot.: Jacek Urbanowicz / Pro-Run Wrocław

Około 250 zawodników wystartowało w drugim biegu Szlakiem Księgi Henrykowskiej, który odbył się 22 kwietnia. Rywalizowano na dwóch dystansach – na 21 i 10 km.

Półmaraton najszybciej pokonał Dariusz Bodio z Ziębic, któremu przebiegnięcie 21 km zajęło 1h 26 min i 15 sek. Po nim na mecie z 45-sekundową stratą zameldował się Paweł Bogdał z Międzygórza, a na trzecim miejscu podium uplasował się Marek Gandziarowski z Sobótki, kończąc bieg 55 sek później niż zwycięzca. U kobiet najlepsza była Gabriela Kociok ze Starych Siołkowic z czasem 1h 47 min i 47 sek. Dwie minuty i osiem sekund później na metę przybyła Justyna Stefaniak z Oleśnicy, a trzecie miejsce powędrowało do Marty Urbanik z Wrocławia. Jej czas to 1h 50 min i 46 sek.

Na dystansie 10 km bezkonkurencyjny okazał się Krystian Stach ze Źlinic, który pokonał dystans w 38 min i 15 sek i wyprzedził drugiego Macieja Galika z Ziębic o 1 min i 33 sek. Jako trzeci na mecie zameldował się Daniel Traczyński ze Świdnicy, który z Galikiem przegrał o dwie sekundy. W rywalizacji pań pierwsze miejsce powędrowało do Sonii Rozumkiewicz ze Świdnicy. Nie miała ona sobie równych, zwyciężając z czasem 44 min i 31 sek. Małgorzata Czaja z Wrocławia, która zajęła drugie miejsce, straciła do świdniczanki ponad dwie minuty. Trzecia lokata wśród kobiet przypadła Monice Dudek z Ziębic. Przebiegnięcie dziesięciokilometrowego zajęło jej 47 min i 57 sek.

Organizatorem imprezy był Klasztor Księgi Henrykowskiej przy współpracy ze stowarzyszeniem Pro-Run Wrocław. Najlepsi otrzymali dyplomy i puchary, a każdy z uczestników pamiątkowy medal i koszulkę.