Express-Miejski.pl

MTB Sudety 2017: W Bardzie zainaugurowano sezon kolarski

Puchar Strefy MTB Sudety 2017 fot.: Sylwester Molski

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Ponad trzysta osób stanęło na starcie inauguracyjnego wyścigu cyklu Puchar Strefy MTB Sudety 2017. Zawodnicy w Wielką Sobotę o pierwsze punkty rywalizowali w Bardzie.

Organizatorzy przygotowali dla kolarzy ponad 21-kilometrową pętlę o przewyższeniu około 800 metrów. Zawodnicy mieli do wyboru dwa dystanse - mini - zakładający pokonane rundy tylko raz oraz mega, gdzie kolarze pętlę pokonywali dwukrotnie. Większym zainteresowaniem wśród uczestników cieszył się krótszy dystans, ale to nie oznacza, że na którymkolwiek z odcinków brakowało emocji.

Na dystansie mega open triumfował Gracjan Krzemiński z zespołu Mitshubishi Materials MTB Team, który przejechał dwie pętle w czasie 2h, 3 min i 56 sek. O 21 sekund wyprzedził Rafała Alchimowicza z zespołu Interferie Optyk Okular Jelenia Góra, a trzeci na metę z minutową stratą do zwycięzcy wjechał Marcin Kawalec z Immotion Specialized Skoda GALL-ICM Team.

Wśród pań najlepsza była Michalina Ziółkowska z zespołu Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, która zameldowała się na mecie po 2h 23 min i 42 sek od startu. Druga na mecie Karolina Cierluk z Mitutoyo AZS Wratislavia straciła do niej aż 23 minuty, a trzecia Jana Adamkova z Czech pokonała około 43 km dystans w czasie 2h 58 min i 37 sek.

W kategorii mini najszybszy okazał się Piotr Kurczab z SGR Specialized Srebrna Góra, któremu pokonanie trasy zajęło 1h, 4 min i 45 sek. Z prawie trzyminutową stratą do zwycięzcy na metę przyjechał Krzysztof Paluszek z teamu Sklep Rowerowy Bike Finger Wałbrzych, a z trzeciego miejsca na podium mógł cieszyć się Rafał Byczkowski z zespołu Mitsubishi Materials MTB Team (czas: 1h 9 min i 11 sek).

W kategorii open kobiet triufmowała Anita Kaputa z KKW Superior MTB Wałbrzych, osiągając czas 1h 27 min i 49 sek. Druga na metę prawie dwie minuty później dotarła Marta Garnek z zespołu Dream-Bike Bielawa. Podium zamknęła Małgorzata Podgórska z ekipy Lincoln Elektric Bester Bike Team (czas: 1h 32 min i 8 sek).

Start i meta wyścigu, a także wręczenie nagród odbyło się na terenie Hotelu Bardo, którego właściciele byli jednym ze współorganizatorów imprezy.

Express-Miejski.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA