Express-Miejski.pl

Podopieczni DPS „Zamek” Opolnica z medalami w pływaniu [VIDEO]

Zawodnicy klubu „Zamek” Opolnica z medalami fot.: Marek Stanny

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Sportowcy z Domu Pomocy Społecznej „Zamek” w Opolnicy wywalczyli kolejne medale. Tym razem podczas IX Dolnośląskiego Mityngu Pływacki Olimpiad Specjalnych.

Zawody odbyły się we Wrocławiu i była to największa impreza sportowa dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Sportowcy rywalizowali na krytej pływalni znajdującej się na terenie Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. W tym roku o miejsce na podium walczyło 150 sportowców, reprezentujących 17 klubów z całego Dolnego Śląska. Zawody sędziowali Sędziowie Polskiego Związku Pływackiego. W trakcie imprezy odbyły się pokazy pływania synchronicznego, a wydarzenie wspierało 60 wolontariuszy z wrocławskiej AWF i V LO we Wrocławiu.

Ceremonia otwarcia odbyła się zgodnie z ceremoniałem Igrzysk Olimpijskich. Rozpoczęła się o godzinie 10 prezentacją zawodników, oraz klubów. Następnie wprowadzana została flaga Olimpiad Specjalnych. Po odśpiewaniu hymnu wszyscy przystąpili do uroczystego ślubowania - sportowcy, sędziowie i trenerzy. Olimpijską atmosferę wydarzenia podkreśliła obecność polskich olimpijczyków - Renaty Mauer-Różańskiej i Rafała Kubackiego.

- Była to nie tylko doskonała okazja do zaprezentowania sprawności fizycznej zawodników, ale również doświadczenia przez nich prawdziwej wygranej – powiedziała Magda Krawczyk, współorgnizatorka mityngu.

Zawodnicy klubu „Zamek” Opolnica po raz pierwszy uczestniczyli w tej imprezie. Klub reprezentowało czterech sportowców, którzy odnieśli sukcesy. Zdobyli dwa brązowe, jeden srebrny i trzy złote medale. Sebastian Wodziczko okazał się najlepszy w pływaniu ze sprzętem pomocniczym,a Piotr Klotz zajął trzecie miejsce w tej konkurencji. Wodziczko wygrał również konkurencję „chód w wodzie”, a Klotz tym razem zajął drugie miejsce. Dwaj pozostali zawodnicy startowali w pływaniu. Na 50 metrów Patryk Żywar zdobył złoty medal, natomiast Maciej Pietrzak zajął piąte miejsce. Żywar zdobył również brązowy medal na 25 metrów.

- Należy również dodać, że Maciej Pietrzak na dystansie 25 metrów okazał się zdecydowanie najszybszy i bezkonkurencyjny, lecz został zdyskwalifikowany. W czasie treningów zawodnik pływał z czasem 26,82 sek. i taki wynik został podany. Regulamin mówi iż 15 proc. lepszy czas od podanego dyskwalifikuje. Zawodnik powinien zmieścić się w czasie nie niższym jak 22.82 sek. a osiągnął wynik 22,24 sek i niestety, zgodnie z regulaminem, został zdyskwalifikowany. Jeden pozytyw tej sytuacji to taki, który pokazuje jakie możliwości drzemią w naszych mieszkańcach. Dla trenerów jest on wygranym - relacjonuje Marek Stanny, opiekun zespołu.

Dziewiąty Dolnośląski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych [ECHO24.tv]

mwinnik / Express-Miejski.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA