Sezon biegowy zainaugurowany. Pierwszy bieg Silver Run za nami

Silveru Run 2017 -  Bardo

Silveru Run 2017 - Bardo fot.: em24.pl

Daniel Krasulak okazał się najlepszy na dystansie 21 km podczas biegu Silver Run w Bardzie. W imprezie wzięło udział ponad 100 sportowców.

Wrocławianin pokonał dystans górskiego półmaratonu w czasie 1h 25 min i 13 sek, aż  o 6 min i 17 sek wyprzedzając drugiego Sylwestra Łabuza z Dzierżoniowa. Na najniższym stopniu podium uplasował się Dariusz Skrok  z Namysłowa, który 21-kilometrowy odcinek pokonał w czasie 1h 31 min i 41 sek.
Wśród kobiet najszybsza była Paulina Janik z Jeleniej Góry z czasem 1h 45 min. Po niej na mecie zameldowała się turczynka Aysen Solak, która specjalizuje się głównie w bieganiu dłuższych dystansów, a trzecie miejsce przypadło Jadwidze Sowińskiej z Barda.

Na dystansie dwunastu kilometrów wygrał Michał Rajca z Głuchołaz z czasem 51.57 min. Drugi był Krzysztof Janik z Nysy (czas: 55 min i 55 sek), a kilka minut po nim metę przekroczył Marcin Krupa z Nowej Rudy-Słupca, uzyskując rezultat 59 min i 39 sek. Wśród pań zwyciężyła Anna Więcek z Wrocławia (czas: 1h 3 min i 12 sek), druga była Edyta Gardecka z Wałbrzycha, która do zwyciężczyni straciła 9 min i 7 sek, a trzecia pozycja przypadła Zuzannie Cąkale ze Szczytna (czas: 1h 20 min 45 sek).

Najkrótszy dystans najlepsi zawodnicy pokonywali w granicach 20 min. Ze sporą przewagą wygrał Bartłomiej Przedwojewski (czas: 18 min i 7 sek), za nim ze stratą ponad dwóch minut linię mety przekroczył Mateusz Grzyb z Bystrzycy Kłodzkiej, a po nim bieg ukończył Marcel Broj ze Źlinic, uzyskując czas 20 min i 58 sek. Wśród kobiet wygrała Dominika Leszczyńska-Bogdał (czas: 26 min 52 sek), drugie miejsce zajęła Małgorzata Glina-Krawczyk ze Starczowa (czas: 28.22), a na najniższym stopniu podium uplasowała się Marta Drabik z Kamieńca Ząbkowickiego, która przekroczyła linię mety tuż za Gliną-Krawczyk, przegrywając o ułamki sekund.

W międzyczasie podczas zawodów odbył się bieg dla dzieci, w którym wystartowało kilkuastu najmłodszych zawodników. Były też atrakcje towarzyszące, takie jak chociażby m.in. strzelanie z łuku. Biegacze mieli też zapewniony posiłek regeneracyjny, każdy z uczestników otrzymywał medale.

Organizatorem imprezy była Polska Fundacja Wychowania Fizycznego przy współpracy z gminą Bardo.