Express-Miejski.pl

70-latka straciła kilka tysięcy złotych. Oszuści wciąż aktywni

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Mimo wielu policyjnych apeli oszuści nadal znajdują ofiary. W minionym tygodniu kilka tys. zł stracila mieszkanka gminy Bardo.

16 marca informowaliśmy na naszym profilu facebookowym, iż jedna z naszych czytelniczek z Barda otrzymała telefon od oszusta. Zastosował on metodę: „na syna, który miał wypadek” i prosił o przygotowanie pieniędzy. Kobieta nie dała się nabrać. Tego samego dnia oszuści znaleźli jednak ofiarę. Była nią 70-latka z gminy Bardo, która oddała oszustowi kilka tysięcy złotych. 

Jak się okazuje nie były to jedyne przypadki prób oszustwa. Również 16 marca próbowano oszukać dwie inne kobiety - 80-latkę i 84-latkę. Obie są mieszkankami gminy Ząbkowice Śląskie. Oszuści zostali jednak spławieni, a o podejrzanych telefonach powiadomiono policję.

Policja wciąż apeluje, by pobudzić czujność i informować bliskich o nagłaśnianych w mediach przypadkach. - Należy uczulać przede wszystkim osoby starsze, aby nie oddawały pieniędzy osobom nieznajomym, a o wszelkich dziwnych rozmowach telefonicznych należy informować policję, dzwoniąc pod nr tel. 997 lub 112 - mówi Ilona Golec z ząbkowickiej policji.

mwinnik / Express-Miejski.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA