Express-Miejski.pl

Internetowe oszustwa, kradzież roweru i 21-latka z narkotykami [raport ząbkowickiej policji]

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

29-latek z gminy Ząbkowice Śląskie zamówił na jednym z portali aukcyjnych podsłuch. Nie otrzymał towaru ani pieniędzy. Skradziono też rower warty kilka tysięcy złotych.

Ząbkowiczanin podsłuch zamówił 9 lutego. Do tej pory nie otrzymał ani towaru ani pieniędzy i najprawdopodobniej padł ofiarą oszustwa. Sprawę na policję zgłosił dopiero 18 marca, ponad miesiąc od dnia zamówienia.

W ostatnich dniach na policję zgłosiła się 32-latka również z ząbkowickiej gminy, która kilka dni temu na portalu aukcyjnym zakupiła wózek. Ząbkowiczanka wpłaciła zaliczkę, jednak nie otrzymała ani wózka ani pieniędzy. - Od zamówienia do dnia zgłoszenia minęło kilka dni, więc w tym przypadku istnieje jeszcze szansa, że zamówiony towar dotrze do 32-latki – mówi Ilona Golec, oficer prasowa ząbkowickiej policji.

18 marca mundurowi z Kamieńca Ząbkowickiego zatrzymali także 21-letnią mieszkankę gminy Bardo, która działała wbrew ustawie o narkomanii, częstując narkotykami 19-latkę z gminy Złoty Stok.

Dzień później po godz. 9 w Przyłęku (gm. Bardo) doszło do kradzieży roweru. – 36-latek powiadomił nas, że z niezabezpieczonej komórki skradziono mu rower o wartości kilku tysięcy złotych. Sprawcy nie udało się ustalić – dodaje Ilona Golec z ząbkowickiej policji.

Niespełna pół godziny później w Potworowie (gm. Bardo) wpadł 41-latek kierujący motorowerem. Mężczyzna w niedzielny poranek wydmuchał 0.54 promila alkoholu.

em24.pl

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA