Express-Miejski.pl

Sezon biegowy czas zacząć. Już w kwietniu pierwsze imprezy w powiecie ząbkowickim

W ubiegłym roku biegi Silver Run gromadziły wielu miłośników biegów górskich. W tym roku organizatorzy spodziewają się również sporego zainteresowania fot.: Grzegorz Lesiewicz

1 kwietnia w Bardzie, trzy tygodnie później w Srebrnej Górze. Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja imprezy biegowej Silver Run.

Silver Run to cykl biegów górskich charakteryzujących się umiarkowaną trudnością terenu Gór Sowich i Bardzkich. To również idealne miejsce na sprawdzenie własnej kondycji fizycznej nie tylko dla osób regularnie trenujących, ale i dla początkujących biegaczy.

W tym roku pierwszy bieg zaplanowano 1 kwietnia w Bardzie. Organizatorzy dla uczestników przygotowali trzy rodzaje długości tras - najkrótsza to 5 km, średnia 12 km, a najdłuższa będzie odbywała się na dystansie półmaratonu i wyniesie 21 km. Start i metę na każdym z trzech dystansów zaplanowano w parku za rzeką. Trasy biegu prowadzą szlakami turystycznymi Gór Bardzkich o umiarkowanej trudności technicznej bez dużych przewyższeń, z licznymi zakrętami i rozwidleniami. Jako pierwsi w trasę wyruszą biegacze, którzy wybiorą najdłuższą trasę. Ich start zaplanowano na godz. 10.45. O 11.10 wyruszą osoby zmagające się z dystansem 12 km, a zaraz po nich sportowcy, którzy zdecydowali się na przebiegnięcie najkrótszego odcinka.

Trwają zapisy

Aby zapisać się na bieg należy wypełnić formularz. Aktualnie zapisanych jest już łącznie ponad 70 osób, a do startu pozostało jeszcze dwa i pół tygodnia. Wpisowe za udział w biegu jest zależne od daty opłaty i dystansu, na którym zawodnik zdecyduje się wystartować. Do 24 marca wpisowe za udział w biegu na 5 km wynosi 45 zł, na 12 km - 55 zł, na 21 km - 65 zł.  W dniu zawodów w poszczególnych kategoriach będzie o 10 zł droższe.

Co dla zwycięzców i uczestników?

Pierwszych trzech zawodników i trzy pierwsze zawodniczki każdego dystansu otrzymają pamiątkowe statuetki, nagrody rzeczowe oraz bony na usługi rekreacyjne.

Dla zawodników nienagrodzonych w klasyfikacji ogólnej mężczyzn i kobietnagrody rzeczowe oraz bony na usługi rekreacyjne zostaną rozlosowane. Ponadto każdy uczestnik, który ukończy zawody otrzyma medal pamiątkowy i posiłek regeneracyjny.

Trzy tygodnie po zmaganiach w Bardzie biegacze będą rywalizować w Srebrnej Górze. Tam rywalizacja odbędzie się na odcinkach 12 km, 21 km i 42 km. Szczegółowo o tym biegu poinformujemy jednak w niedalekiej przyszłości.

sm. / Express-Miejski.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA