Express-Miejski.pl

Kolejna nowa karetka w powiecie ząbkowickim. To dzięki współpracy samorządów

Samorządy zrzuciły się na nowy ambulans. 10 lutego odbyło się oficjalne przekazanie pojazdu fot.: Starostwo Powiatowe

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Nowa karetka pogotowia warta ponad pół miliona złotych została przekazana 10 lutego do siedziby SP ZOZ Pomoc Doraźna w Ząbkowicach Śląskich.

 Specjalistyczny pojazd ratowniczy został zakupiony dzięki współpracy samorządu powiatowego z samorządami gminnymi, które współfinansowały zakup. Dodatkowo 143 tys. zł na doposażenie pojazdu w specjalistyczny sprzęt przekazał Dolnośląski Urząd Wojewódzki. Jest to druga w tym roku nowa karetka, która została przekazana ząbkowickiemu pogotowiu.

Na zakup karetki powiat ząbkowicki przekazał 170 tys. zł. W pokryciu kosztów partycypowały wszystkie samorządy gminne: Bardo (12.3 tys. zł), Ciepłowody (6.9 tys. zł), Kamieniec Ząbkowicki (20 tys. zł), Stoszowice (12.270 tys. zł), Ząbkowice Śląskie (50 tys. zł), Ziębice (15 tys. zł), Złoty Stok (10.4 tys. zł).

Podczas oficjalnego przekazania karetki marki Renault starosta Roman Fester podziękował zebranym za pomoc w sukcesywnym podnoszeniu poziomu bezpieczeństwa na terenie powiatu ząbkowickiego. Wyraził też chęć dalszej współpracy w różnych na wielu płaszczyznach rozwojowych regionu.

sm. / Express-Miejski.pl

11

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Kolejna nowa karetka w powiecie ząbkowickim. To dzięki współpracy samorządów

  2017-02-10 15:01:12

  sm. / Express-Miejski.pl

  Nowa karetka pogotowia warta ponad pół miliona złotych została przekazana 10 lutego do siedziby SP ZOZ Pomoc Doraźna w Ząbkowicach Śląskich.

 • 2017-02-10 17:26:49

  gość: ~Bardzianka

  Fajnie, że jest nowa karetka, szkoda tylko, że praktycznie w dużej mierze sfinansowana przez gminy, choć to zadanie powiatu, żeby zapewnić ludziom godną opiekę medyczną. Roman do zdjęć pozuje, wąsa stroi, ale już niedługo - półtora roku i chyba żaden z radnych już się nie nabierze i nawet jak Roman dostanie się na radnego powiatowego to starostą już nie zostanie!

 • 2017-02-12 17:40:26

  gość: ~Ex Frankenstein

  Daj Boże. Daj Boże!

 • 2017-02-10 17:37:34

  gość: ~aga

  że karetka oczywiście świetnie - tylko co się dzieje w szpitalu w Ząbkowicach ??? w weekend na SOR jest jeden chirurg w przypadku choćby jednego małego wypadku SOR jest zablokowany na kilka godzin a co z resztą przypadków? też szpital po totalne nieporozumienie!

 • 2017-02-10 18:32:47

  gość: ~Henio

  brawo dla samorządów za wspólną inicjatywę ponad podziałami dla wspólnego dobra ale berecik pana wójta z kamieńca jest w pizdeczke tani armani nowy image taki stary i zmęczony

 • 2017-02-10 20:07:11

  gość: ~czerwony nos

  zenada ciesza sie jak mali chlopcy ktorzy dostaja nowe autko uroczystosc 10 min.a pozniej wyzerka i popitka tylko dwukadencyjnosc rozwali to towarzystwo wzajemnej adoracji

 • 2017-02-11 20:15:56

  gość: ~takitam

  D O K Ł A D N I E

  Przecież to tylko samochód.

  Pokażcie mi drugi taki kraj w Europie, gdzie samochód ratowniczy wchodzący do służby jest okazją do uroczystości.
  Ot po prostu, nowy pojazd wchodzi do eksploatacji i .... to wszystko.
  U nas, pełne Bizancjum, czyli feta z tej okazji, przecinanie wstęgi, a na zdjęciach (jakże by inaczej ?) jest i sukienkowy który zapewne pokropił autko.

  No przecież cyrk.

  Pół biedy, gdyby ten cyrk zorganizowali sobie ludzie którzy z własnych prywatnych pieniędzy postanowili kupić karetkę i podarować ją miastu (czy tam powiatowi) .
  Ich pieniądze, ich spektakl (jeśli tego potrzebują).

  Natomiast ci tam na zdjęciach, nie wydali na ten cel ani jednej własnej złotówki, a trąbią o tym w taki sposób i tak "świętują" jakby to oni w swej łaskawości, szerokim gestem z własnej krwawicy płacili za to auto.

  Gdybyż to jeszcze było otwarcie (nie wiem) nowej fabryki która dzięki ich staraniom stanęła właśnie w Ząbkowicach czy innych Ziębicach, a która zatrudniłaby z miejsca kilkaset ludzi, to wtedy rzeczywiście jest okazja do przecinania wstęgi, a nawet rautu za publiczne pieniądze, ale ..... to tylko autko ratownicze i nic więcej.

 • 2017-02-11 23:58:56

  gość: ~ciekawy

  a starosta albo dyrektorka pogotowia ugoscili wojtow i burmistrzow ktorzy w pocie czola przybyli do zabkowic zeby poglasakac karetke???

 • 2017-02-12 12:06:42

  gość: ~osa

  Zamiast narzekać to się cieszcie - nieważne kto kupił karetkę, ważne, że jest. Jak będziecie potrzebować pomocy to nie będziecie patrzeć kto składał się na karetkę, a dziękować Bogu, że taka jest!

 • 2017-02-12 13:44:18

  gość: ~takitam

  Miła (par excellence) oso.

  Racz zauważyć, że nikt tu nie narzeka na sam fakt pojawienia się nowej karetki.
  Oczywiście, że nieważne kto kupił, ważne, że jest, ale nie zmienia to faktu, że to celebrowanie samochodu przez władze (i jego pokropek) , to czyste Bizancjum.

  Jeszcze trochę i z podobną pompą będą świętować namalowane pasy na ulicy, a za ów "wyczyn" poprzyznają sobie nagrody.

  Jeszcze raz napiszę, że taka celebra owszem, ale wtedy kiedy rzeczywiście jest co świętować, a tak robią nie wiadomo jakie wydarzenie z tego, co i tak jest w zakresie ich obowiązków.

 • 2017-02-13 10:49:08

  gość: ~Zadowolona

  @takitam - a gdyby np. wójt Kamieńca czy Stoszowic czy burmistrz Złotego Stoku nie pojawili się na zaproszenie starosty czy tam dyrektorki pogotowia to pewnie napisałbyś, że nawet im się nie chciało ruszyć czterech liter? Czyż nie? Czytając Twoje komentarze czasem masz rację, ale w wielu przypadkach dopierdzielasz się o takie bzdety, że pożal się Boże. Dla mnie to bzdet, naprawdę, nie interesuje mnie to czy zjedli ciastko czy wypili szampana - cieszy mnie informacja, że jest karetka, że mój wójt dba o moje bezpieczeństwo i tyle. Sami sobie jesteśmy wrogami i zamiast cieszyć się z niewielu pozytywnych informacji jakie są na terenie tego powiatu to krytykujemy. Spójrzmy na świat nieco inaczej. Pozdrawiam i dobrego tygodnia życzę.

 • 2017-02-13 11:05:56

  gość: ~loko

  ostatnio dodany post

  Słuchaj "zadowolona" a nie przyszło ci do tego co tam masz pod czerepem takie spostrzeżenie : a po jaki ch...j za przeproszeniem ta cała celebra ? Karetka zakupiona,ma jeżdzić i słuzyć i to wszystko .Jak kupiłaś praloke aby staremu przeprac od czasu do czasu kalesony , to co zwołujesz sąsiadku z tej okazji ?Odkurzacz poświecił ci wikary ? Ty juz lepiej dopilnuj zupy, cobyś nie przesoliła a nie zajmuj sie pisaniem durnych komentarzy.

REKLAMA