Express-Miejski.pl

Studniówka 2017 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Ziębicach

Uczniowie ZSP Ziębice bawili się na balu maturalnym fot.: ZSP Ziębice

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

4 lutego w restauracji Gospodarstwa Agroturystycznego „Nad Stawami” w Karnkowie odbyła się Studniówka Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Ziębicach.

Bohaterami tego dnia byli przyszli maturzyści z pięciu klas: liceum ogólnokształcącego o profilu akademickim i ratowniczo – strażackim (wychowawczyni Urszula Józwiszyn),  liceum ogólnokształcącego o profilu policyjnym (wychowawczyni Agata Sobków), technikum gastronomiczno – hotelarskiego (wychowawczyni Halina Czyż), technikum informatycznego i fryzjerskiego (wychowawczyni Elżbieta Sobocińska) oraz technikum mechanicznego (wychowawca Robert Benedyk). W balu wzięli udział także zaproszeni goście: grono pedagogiczne szkoły wraz z dyrektor Joanną Smętkiewicz oraz wicestarosta powiatu ząbkowickiego – Mariusz Szpilarewicz. 

Bal studniówkowy rozpoczął się tradycyjnie - od wykonania przez maturzystów „Gaudeamus ”. Następnie – po przemówieniach rodziców, dyrektorki oraz wicestarosty młodzież zaprezentowała się w pięknym i dostojnym polonezie. Po gromkim toaście na cześć szkoły i profesorów rozpoczęła się doskonała zabawa.

Miłym akcentem studniówki był program artystyczny nazwany „Wielka powtórką przedmaturalną” - uczniowie wzorowo wyrecytowali zabawna parafrazę Inwokacji z „Pana Tadeusza” oraz trzynastozgłoskowcem opowiedzieli o swojej szkole i dyrekcji. Nauczycielom zaś dedykowane były pełne dowcipu fraszki, których inspiracją stały się znane uczniom powiedzonka i zabawne zachowania ich pedagogów.

W czasie balu mogliśmy także podziwiać specjalnie na tę okoliczność przygotowany pokaz walca. Choreografię dla czterech par ułożyła jedna z tancerek – Wioletta Nawłoka z klasy III LO b.

Znakomita muzyka, dobre jedzenie, świetne towarzystwo, ale przede wszystkim chęć przeżycia wspaniałej zabawy spowodowały, że uczniowie bawili się do białego rana. Ostania para – Agnieszka i Bartosz z klasy III LO zeszli z parkietu o 4.45.

Jeden z najważniejszych dni, na który się czeka z niecierpliwością i ekscytacją już za nami. Był wspaniały – uroczysty i zarazem pełen młodzieńczej radości. Mamy nadzieję, że bal ten jest zapowiedzią pomyślnie zdanych egzaminów oraz początkiem szczęśliwego i spełnionego dorosłego życia.

ZSP Ziębice

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Studniówka 2017 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Ziębicach

  2017-02-10 09:16:26

  ZSP Ziębice

  4 lutego w restauracji Gospodarstwa Agroturystycznego „Nad Stawami” w Karnkowie odbyła się Studniówka Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Ziębicach.

 • 2017-02-12 17:46:59

  gość: ~Ex Frankenstein

  No tak, Nauczyli się czytać, pisać, ściągać (czytaj: oszukiwać) i dlatego są gotowi do dorosłego życia, w którym te umiejętności będą im niezwykle potrzebne. Znaczy się w branży szarej strefy, na czarnym rynku, w przestępczości zorganizowanej i w tzw. służbie publicznej.

  A co mają zrobić pracowici i uczciwi? Nic tylko wyjechać z Polski.

 • 2017-02-15 13:22:20

  gość: ~pio

  Nie żartuj sobie znajdż mi uczciwego Polaka w Polsce jak znajdzież to dostaniesz odemnie NOBLA

 • 2017-02-15 15:39:09

  gość: ~Ex Frankenstein

  ostatnio dodany post

  Nie ma, bo uczciwi w większości wyjechali za Odrę albo gdzie indziej. A ci, co zostali, mają słabe charaktery i łatwo dają się korumpować, bo to przecież tylko ciąg dalszy tak zwanej edukacji - sciągania w szkole.


  W każdym cywilizowanym kraju ściąganie kończy się wilczym biletem i upokorzeniem na całe życie. A u nas? Szkoda gadać Nawet w takich Chinach za korupcję idzie się do więzienia albo na szafot, a matura w liceach chińskich jest bardzo skrupulatnie pilnowana i sprawdzana. Ściągacze mają do końca życia problem ze znalezieniem dobrej pracy (często jakiejkolwiek). Ale Polak pójdzie do spowiedzi i za kilka zdrowasiek oraz datki na kościołek czuje się czysty i niewinny - do następnego przekrętu. I w kółko Macieja. Przekleństwem Polski jest chora moralność i chora religia, czyli najgorsza wersja chrześcijaństwa, mianowicie rzymska religia. POlska ginie z powodu Rzymu, a konkretnie rzymskiej religii.

REKLAMA