Express-Miejski.pl

Będzie wodociąg w Przedborowej. Wnioski na wodociągowanie Ożar i Doboszowic w tyle

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Prawie 2 mln zł otrzyma spółka Wodociągi Srebrnogórskie na budowę wodociągu w Przedborowej. Jest też kasa na dalszy etap budowy kanalizacji w Kamieńcu Ząbkowickim.

Urząd Marszałkowski opublikował listę informującą o kolejności przyznania pomocy na operacje związane z gospodarką wodno-ściekową w gminach województwa dolnośląskiego. Nabór trwał półtora miesiąca od 24 października do 7 grudnia. Dostępne środki przeznaczone na przyznanie pomocy dla wnioskodawców to kwota prawie 10,5 mln euro.

Wśród 89 wniosków, które znalazły się na liście, dotacja zostanie przyznana 29 wnioskodawcom, których projekty zostały ocenione najwyżej. Są wśród nich dwa z powiatu ząbkowickiego. Na 16 miejscu sklasyfikowano wniosek Wodociągów Srebrnogórskich, które po spełnieniu wymagań formalnych mogą liczyć na dotację w wysokości niemalże 2 mln zł. Kwota ta zostanie przeznaczona na utworzenie wodociągu w Przedborowej.

Na 29 miejscu znalazła się gmina Kamieniec Ząbkowicki, która ma sporą szansę na otrzymanie 1.5 mln zł na kolejny, piąty już etap budowy kanalizacji sanitarnej w Kamieńcu Ząbkowickim.

Na dalszych pozycjach znalazło się kilka innych wniosków składanych przez samorządy z powiatu ząbkowickiego. 45 miejsce zajął wniosek gminy Kamieniec Ząbkowicki na kwotę ponad 1.2 mln zł na budowę sieci wodociągowej w Ożarach przerwanej w sierpniu 2014 roku. Cztery lokaty niżej sklasyfikowano wniosek gminy Złoty Stok, która chciała pozyskać prawie 2 mln zł na budowę kanalizacji i oczyszczalni ścieków w Błotnicy. 54 miejsce na liście zajmuje wniosek gminy Ciepłowody, która aplikowała o środki w wysokości prawie pół miliona złotych na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków.

W końcówce stawki, bo dopiero na 82 miejscu jest wniosek gminy Kamieniec Ząbkowicki, która ubiegała się też o kwotę ponad 1.3 mln zł na budowę wodociągu w Doboszowicach, a jeszcze niżej znajduje się wniosek gminy Bardo, która chciała pozyskać  środki w wysokości prawie 1.7 mln zł na budowę wodociągu w Opolnicy.

Jedyną szansą dla gmin, których wnioski nie znalazły się na miejscach od 1 do 29 jest szansa, że podmioty, które znalazły się na w/w pozycjach nie spełnią warunków podczas kontroli administracyjnej wniosków lub zrezygnują z operacji. Wówczas pojawią się wolne środki, które jednak w pierwszej kolejności zostaną przyznane kolejnym podmiotom na liście wg miejsc rankingowych.

sm. / Express-Miejski.pl

23

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Będzie wodociąg w Przedborowej. Wnioski na wodociągowanie Ożar i Doboszowic w tyle

  2017-01-25 12:25:40

  sm. / Express-Miejski.pl

  Prawie 2 mln zł otrzyma spółka Wodociągi Srebrnogórskie na budowę wodociągu w Przedborowej. Jest też kasa na dalszy etap budowy kanalizacji w Kamieńcu Ząbkowickim.

 • 2017-01-25 14:46:50

  gość: ~wyborca

  Ło Matko Boska Bardzka !!! A cóżesz Ci złego uczynili ci nieszczęśnicy z Opolnicy ? To co oni niby dalej maja wiadrami wodę taszczyć ? A cóż za przyczyna,czyjaż to wina co wniosek Naszego Najmiłościwiej Panującego Melioranta hen , hen na szarym końcu bez szans na grosiwo z marszałkowskiej kasy ?A gdzieżeś to bywał dotąd nasz Żuczku Leśny,w wolnym czasie radnym będacy z Opolnicy trzeba trafu ?

 • 2017-01-25 15:37:23

  gość: ~zalamany

  W Doboszowicach sie tego wodociagu nie doczekaja nigdy!!!!!!

 • 2017-01-25 16:17:44

  gość: ~Mieszkaniec

  I tak go nikt tam nie chce

 • 2017-01-26 21:43:06

  gość: ~hmmmm

  na Janowiec nawet wniosku nie złożyli...a jak do tego ma się spółka z Nowej Rudy ??

 • 2017-01-25 17:00:20

  gość: ~Mieszkaniec 2

  Wszyscy chcą na hura wodociągu wiadomo nie ma w życiu nic za darmo ciekawe czy do płacenia za przyłącze wszyscy będą chętni skąd ludzie na emeryturze z KRUSu mają mieć pieniądze na przyłącze i opłatę później za wodę wiadomo że wolą że studni.

 • 2017-01-25 20:53:29

  gość: ~5704

  Jak nie popieram Pis-u tak teraz mogę im przybić, dwie kadencje i wypie*dala*ć z władzą w regionie!!!

 • 2017-01-26 04:22:35

  gość: ~set

  Gdzie tu sens gdzie logika kamienieccy radni zgodzili się na propozycję wójta i wzięli kredyt przeszła 2 miliony na ośrodek gminnej rehabilitacji, który będzie przynosił straty i to niemałe, kogo stać na płatną rehabilitację skoro mieszkańcy borykają się z problemami finansowymi .
  Czy za te pieniądze nie można by było wybudować wodociąg w Ożarach i Doboszowicach?.TAK
  A czy przez 10 lat nie można się było postarać pieniędzy z innych źródeł finansowania ? TAK
  Za pieniądze, które płacą kamieniołomy do gminy w Doboszowicach już dawno by było można wodę zrobić .
  Za pieniądze, które płacą kopalnie kruszyw Pilce już dawno w Ożarach można by było wodę zrobić .
  A gdzie są pieniądze sołeckie ? Szanowni radni i panie wójcie ?

 • 2017-01-26 09:29:55

  gość: ~Zeus

  Marcinek bedzie się rehabilitował i jego radni, większośc w podeszłym juz wieku =)

 • 2017-01-26 12:46:24

  gość: ~neurolog

  Chyba na głowę.

 • 2017-01-26 12:58:27

  gość: ~wik

  W ostatnich dniach grudnia 2016 było dwie sesje jedna po drugiej zrobiono nowelizację budżetu za 2016 r po co ??.
  Wójt i radni powinni podać się do dymisji i powinno być rozpisane nowe wybory skoro nie umieją rządzić .

 • 2017-01-26 17:01:43

  gość: ~Zeus

  Haha, poprawiłeś mi humor =)

 • 2017-01-26 23:07:02

  gość: ~s22

  SZCZEGÓŁY WYDARZENIA
  Przewidywany porządek obrad:
  Otwarcie Sesji Rady Gminy.
  Przyjęcie protokołu z Sesji Rady Gminy odbytej w dniu 29.12.2016 r. i 30.12.2016 r.
  Sprawozdanie z działalności komisji stałych przy Radzie Gminy za rok 2016.
  Gminny Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii oraz jego realizacja w roku 2016.
  Podjęcie uchwał.
  – o zmianie uchwały NR XLIII/208/10 Rady Gminy Kamieniec Ząbkowicki z dnia 28 maja 2010 r. w sprawie ustalenia tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych nauczycieli pełniących funkcje kierownicze, psychologów, logopedów, pedagogów, doradców zawodowych, nauczycieli prowadzących zajęcia rewalidacyjne oraz realizujących w ramach stosunku pracy obowiązki określone dla stanowisk o różnym tygodniowym obowiązkowym wymiarze godzin.
  – o zmianie uchwały NR XLIII/208/10 Rady Gminy Kamieniec Ząbkowicki z dnia 28 maja 2010 r. w sprawie ustalenia tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych nauczycieli pełniących funkcje kierownicze, psychologów, logopedów, pedagogów, doradców zawodowych, nauczycieli prowadzących zajęcia rewalidacyjne oraz
  realizujących w ramach stosunku pracy obowiązki określone dla stanowisk o różnym tygodniowym obowiązkowym wymiarze godzin.
  – o zmianie uchwały w sprawie ustalenia wysokości opłat za świadczenia dodatkowe przedszkoli publicznych.
  – w sprawie wyrażenia zgody na wyodrębnienie funduszu sołeckiego
  Sprawozdanie z działalności Wójta w okresie międzysesyjnym
  Interpelacje i zapytania radnych.
  Zapytania i wolne wnioski oraz odpowiedzi na nie.
  Zakończenie obrad Sesji Rady Gminy.

 • 2017-01-27 08:59:00

  gość: ~Judasz

  Waszczuk będzie miał idealny motyw na kampanie przedwyborczą - wodociągowanie wsi. Dodając do tego nieprawidłowości przy pałacu, kłótnie z radą, samochód i pewnie wiele jeszcze innych spraw o których media milczą wydaje się, że może być ciekawie podczas wyborów. No pytanie tylko czy chce się bawić w brudną kampanię, aczkolwiek w 2014 roku nie było skrupułów...

 • 2017-01-27 11:05:52

  gość: ~do Judasza

  Często tu na forum gminy pojawia się w pytanie czym zajmują się radni,oraz jaki poziom( pewnie chodzi o umysłowy) i ich kompetencje prezentują bądź co bądż publicznie i za zdarte z podatników pieniądze.Jako że czas mi nie pozwala bywać na tych nasiadówkach szumnie zwanymi sesjami,zerknąłem sobie na BIP Rady Gminy by bliżej poznać co też tam nasze orły-sokoły ,władza samorządowa raczy nawywijać.Powiem nieskromnie w swoim długim życiu naczytałem się sporo,aliści takiego bełkotu jak zyję nie czytałem.Jeżeli tak przebiegają te wszystkie sesje to albo czas umierać ,albo kibicować PIS-owi aby jeszcze w tym roku całe to towarzystwo w diabły pogonił.Na początek wypowiedż najkrótsza wyjęta z protokołu przebiegu sesji ostatniej w ubiegłym roku. Smaczku dodaje fakt ,że facio który jest autorem tej genialnej wypowiedzi w przeszłości był wysoko usytuowanym w hierarchii PZPR członkiem, kandydował z listy SLD na posła i jak życie pokazuje jest niezatapialnym radnym.
  Pan Radny Ryszard Bierut- mam pytanie do Pana Wójta związane to pytanie jest z organizowanym, co jakiś okres czasu treningów lub zawodów na drodze między basenem a Śremem. W związku z powyższym mam zapytanie, kto wydaje zezwolenie na organizowanie czegoś takiego ze względu na to, że przeszkadza to rolnikom, którzy dojeżdżają do swoich pól, to jest raz, bo co jakiś okres czasu przepuszczają te treningowe maszyny, to więc myślę tutaj o motorach, czy samochodach, jak również kury dwa tygodnie się po tym wyścigu nie niosą, psy z budami są nie wiadomo gdzie i Trybale spadła deska na nogę, bo jak usłyszał taki huk to nie wiedział co się dzieje. W związku z powyższym panie Wójcie mam taką prośbę i zapytanie kto wydaje zezwolenie. Dziękuję.

 • 2017-01-28 22:16:31

  gość: ~Henio

  na której to było sesji może radny Bierut dopiero co się ocknął i przypomiał sobie o sprawie którą miał poruszyć pół roku temu przecież on i tak nie ma prawka więc jego blokada drogi nie dotyczy rowerem zawsze da rady a ta droga jak się nie mylę to do powiatu należy jemu to wystarczył krótki odcinek żeby policja go dorwała wiadomo w jakim stanie

 • 2017-01-28 14:03:09

  gość: ~Henio

  w tym ośrodku ma być rehabilitacja kończyn i kręgosłupa a mózgi to naprawiają w stroniu

 • 2017-01-27 21:18:14

  gość: ~ja

  po co w Przedborowej wodociąg skoro każdy tam ma studnie? Chyba głupi się podłączy żeby jeszcze płacić za wodę!

 • 2017-01-27 23:02:09

  gość: ~mir

  Skoro wsie Ożary i Dodoszowice nie będą wodociągowane a zostały na ten cel przyznane środki 200 tysięcy z budżetu gminy, co się stanie z tymi pieniędzmi ?
  Dostaną wioski te pieniądze czy władza da sobie podwyżki premie ?

  Śmiem twierdzić, że projekt wodociągowania był i jest tylko na papierze fikcyjny, że coś władza próbuje zrobić w tej sprawie przecież to skandal wstyd.

 • 2017-01-28 09:20:32

  gość: ~cywilizacja człowieku

  Kiedyś też wszyscy wychodzili za potrzebą, za stodołę i było wszystko ok. Wyobraź sobie pić wodę z tej studni kiedy większość ścieków trafia do gruntu!!! Bardzo dobrze, że władze o tym pomyślały mamy XXI wiek, przyłączy się ten kto będzie chciał. A jak ktoś chce pić wodę niewiadomego pochodzenia i składu to jego sprawa.

 • 2017-01-29 01:26:25

  gość: ~Ikar

  Tyle milionów poszło na różnego rodzaju projekty i nikt nie rozlicza gdzie poszły pieniądze takich wodociągów to by zrobił 5 albo więcej a żeby tak się mścić na ludziach dzieciach i na dodatek fotki z nimi sobie robić i pokazywać na Facebooku to skandal.

  Żeby w dzisiejszych czasach nie zapewnić bieżącej wody mieszkańcom to świadczy o bardzo niskiej inteligencji i o wielkiej korupcji bezprawiu patologii władzy gminnej .

  A w niedzielę chodzą do kościółka przystępują do komunii świętej pobożni chrześcijanie a co wyprawiają diabła za skórą mają !!

  „Pan Bug nie rychliwy ale sprawiedliwy „

 • 2017-01-29 02:21:26

  gość: ~Temida

  Po co w Doboszowicach woda jest to działanie celowe obecnej władzy aby wyludnić wieś ze względu na szkodliwe działanie na środowisko kamieniołomów (hałas . zapylenie .wstrząsy )
  Kamieniołomy po winne wykupić całe Doboszowice aby wydobywać kamień ludność wysiedlić i zapłacić odszkodowania .

  Ożary - nieopodal wydobywa się bardzo dobrej jakości kruszywa ma tam powstać zbiornik wodny elektrownia wioska do likwidacji jak niegdyś Pilce .

  Po co ludziom mówić prawdę niech ziemię domostwa wysprzedają i wyjeżdżają .Dlatego wójt i radni nie robią spotkań z mieszkańcami radni nie czy mają dyżurów aby załatwiać sprawy wyborców .

  Siedzą na sesji jak panienki na wydaniu .
  Gminę się celowo wyludnia bo ma być gminą rolniczą + zespół parkowo - pałacowy .

 • 2017-01-29 11:30:41

  gość: ~mmm

  Rzeczywiście, mieszkańcy zmuszani są do wyprowadzki, bo bez wody ciężko żyć, zwłaszcza starszym, schorowanym ludziom. Gdyby osoby decyzyjne w tych sprawach pomieszkały sobie choć tydzień w takich warunkach, zwłaszcza zimą, może miałyby inny pogląd na tę sprawę.
  Może po prostu należy ruszyć media, zaprosić telewizję. Dziwię się, że przez te wszystkie lata nikt jeszcze tego nie zrobił, skoro wszystkie inne sposoby zawodzą. To jakiś koszmar, życie bez wody...

 • 2017-01-29 13:32:19

  gość: ~erm

  ostatnio dodany post

  Czy z kundla wiejskiego zrobisz psa rasowego ?

REKLAMA