Express-Miejski.pl

Za pięć dni 25 finał WOŚP! Sprawdź, jakie atrakcje czekają w Ząbkowicach Śląskich

80 wolontariuszy z identyfikatorami i około 300 osób będzie zbierało pieniądze na terenie ząbkowickiej gminy. Już niebawem wielki finał WOŚP fot.: Ząbkowicki sztab WOŚP

15 stycznia odbędzie się 25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Ząbkowicach Śląskich pieniądze do puszek trafiają już jednak od kilku tygodni.  

W niedzielę gwiazdą imprezy będzie zespół Akurat, który w ząbkowickiej hali Słonecznej wystąpi o godz. 18.30. Półtora godziny wcześniej na scenie pojawi się zespół Backstage Acoustic, a między koncertami odbędą się najciekawsze licytacje.

24. FINAŁ WOŚP W ZĄBKOWICACH ŚLĄSKICH - GALERIA [KLIK]

Zbierają od miesiąca

Podobnie jak w ubiegłym roku w ząbkowickich szkołach od 15 grudnia trwają mini-finały. Uczniowie w placówkach sprzedają domowe wypieki, organizują różnego rodzaju licytacje, a także prezentują występy artystyczne, podczas których do puszek zbierane są pieniądze. Puszki z zebranymi środkami zostają przekazane do ząbkowickiego sztabu. - W trzech szkołach podstawowych w Ząbkowicach Śląskich zebrano już łącznie ponad 3.5 tysiąca złotych – informuje Piotr Warzocha, szef ząbkowickiego sztabu. – To dopiero początek. 12 stycznia mini-finały odbędą się w szkołach w Zwróconej i Braszowicach, a dzień później w ząbkowickim liceum ogólnokształcącym. Gra z nami także gimnazjum nr 2 w Ząbkowicach Śląskich. Tam mini finał odbył się 10 stycznia, trwa liczenie pieniążków wrzuconych do puszek – dodaje Warzocha.

AUKCJE ALLEGRO – ZĄBKOWICKI SZTAB WOŚP [KLIK]

Sportowa sobota

Choć 25. finał WOŚP zaplanowano na niedzielę to wzorem z lat ubiegłych w Ząbkowicach Śląskich pierwsze atrakcje odbędą się już w sobotę. – Tradycyjnie organizujemy „sportową sobotę”. Rano w hali trwał będzie turniej o puchar szefa sztabu WOŚP, w którym wezmą udział dzieciaki z Akademii Piłkarskiej „Orzeł” Ząbkowice Śląskie i ze szkółki piłkarskiej „Orlik” Ząbkowice Śląskie. Łącznie około 80 osób. Od 13.30 odbędą się zajęcia fitness na trampolinach. To swego rodzaju nowość, zajęcia poprowadzi Bartek Gawdanowicz, a wziąć udział może każdy. Jedyny warunek to wrzucenie datku do puszki – przedstawia plan na sobotni poranek i popołudnie Piotr Warzocha. Po zajęciach fitness odbędą się pokazy ząbkowickiego klubu karate kyokushin, grupy adeptów centrum kettlebell w Ząbkowicach Śląskich i pokaz karate i kickboxingu w wykonaniu ząbkowickiego klubu Wataha Fight. Od godz. 17 na parkiecie hali Słonecznej rywalizować będą zawodnicy I ligi Ząbkowickiej Ligi Futsalu.

Czas wielkiego finału

W niedzielę atrakcje dla gości przygotowano już od godz. 12. W hali Słonecznej od tej godz. będzie trwał maraton pierwszej pomocy, a tajniki udzielania pomocy i ratowania życia zdradzą Jerzy Piotrowski oraz Krewmaniacy. O godz. 13.15 przed halą Słoneczną odbędzie się otwarcie biegu „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy.” Następnie biegacze przeniosą się na stadion, gdzie od 14 odbędzie się kilkukilometrowe ściganie. W tym czasie w hali będą odbywały się pokazy artystyczne i występy wokalne.

- Przed godz. 16 rozpoczniemy pierwsze licytacje. Do wylicytowania będą m.in koszulka reprezentacji Polski z autografem Piotra Zielińskiego czy koszulka Śląska Wrocław z podpisami zawodników. Będziemy też licytować Krzywą Wieżę. Osoba,  która wygra licytację przez rok czasu stanie się honorowym właścicielem najpopularniejszego ząbkowickiego zabytku. Wzorem lat ubiegłych będzie też licytacja kostek brukowych na ząbkowickim rynku, możliwość wygrania weekendowego vouchera dla dwojga w hotelu Srebrna Góra, vouchera na kolację i SPA w hotelu Bardo oraz wiele innych. Pozostałe zaplanowane aukcje niech zostaną naszą niespodzianką – mówi Piotr Warzocha.

Licytacje będą odbywały się między koncertami. Od godz. 16 na scenie pojawi się młodzież ze szkoły muzycznej Casio w Ząbkowicach Śląskich, od 17 Backstage Acoustic, a od 18.30 gwiazda wieczoru – zespół Akurat!

Po koncercie zaplanowane jest tradycyjne światełko do nieba (godz. 20) i oficjalne zakończenie finału. – Przez całą niedzielę w hali będą znajdowały się stoiska z ciastem, pierogami, watą cukrową, a także różnego rodzaju konkursy. Dobra zabawa gwarantowana – zapewnia Warzocha.

W czasie wielkiego finału na terenie ząbkowickiej gminy kwestować będzie 80 wolontariuszy z identyfikatorami oraz ich pomocnicy. Będzie można ich spotkać m.in. na ząbkowickim rynku, pod kościołami czy na chodnikach. - Razem pieniążki do puszek będzie zbierało około 300 osób! - cieszy się szef sztabu.

Biją rekordy

W ostatnich czterech latach ząbkowicki sztab WOŚP przekazał na konto fundacji łączną kwotę niemalże 154 tys. zł, z roku na rok zbierając do puszki coraz większą ilość pieniędzy. Podczas 24. finału zdołano zebrać rekordową kwotę w wysokości prawie 52 tys. zł!

21. Finał - 28770,83 zł
22. Finał - 32734,04 zł
23. Finał - 40555,39 zł
24. Finał - 51862,61 zł
25. Finał - ???

sm. / Express-Miejski.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA