ZLF: Ubiegłoroczny mistrz znów przegrywa, Nauczyciele nie do zatrzymania

zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne fot.: em24.pl

Rozgrywki Ząbkowickiej Ligi Futsalu zaczynają powoli wkraczać w decydującą fazę. W pierwszej i drugiej lidze do końca sezonu zasadniczego pozostały cztery kolejki.

W miniony weekend trzeciej porażki doznał Precelek - mistrz poprzedniej edycji. Lepsi od nich okazali się gracze Straży Pożarnej, którzy wygrali 4:2 (2:1). Strażacy od początku spotkania prowadzili, najpierw 1:0, za chwilę różnicą dwóch goli. Precelek przed przerwą zmniejszył straty i drugie dwadzieścia minut zapowiadało się bardzo ciekawie. Po zmianie stron jako pierwsi do siatki trafili strażacy, lecz Precelek nie dawał za wygraną i szybko zmniejszył stratę do jednego gola. W około 30. minucie gry z boiska za dwie żółte kartki został wyrzucony Andrzej Wiszowaty i Precelek musiał radzić sobie w osłabieniu. Strażacy wykorzystali grę w przewadze i zdobyli czwartego gola, pieczętując tym samym czwarte zwycięstwo w tej edycji. Krzysztof Czachor i spółka zajmuje po pięciu kolejkach drugie miejsce, Precelek z dwoma wygranymi jest na szóstym miejscu.

Precelek 2:4 (1:2) Straż Pożarna
Bramki: Dawid Kuriata, Damian Kaczmarczyk - Krzysztof Czachor, Tomasz Szczepek, Paweł Soboniak, Marcin Kolasa

W drugim meczu tego dnia Topory postawiły opór ekipie Consultor Teamu. Beniaminek prowadził 1:0 po trafieniu Marka Galika i taki też wynik utrzymał się do przerwy. Po zmianie stron Topory opadły jednak z sił, co wykorzystała ekipa Consultora, która po zmianie stron szybko zdołała najpierw doprowadzić do remisu, a następnie przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść, wygrywając 3:1. Topory do meczu przystąpiły bez nominalnego bramkarza, a między słupkami z konieczności pojawił się Rafał Matusik. Beniaminek z trzema punktami zajmuje ósme miejsce w tabeli, Consultor z sześcioma oczkami jest dwie lokaty wyżej.

Consultor Team 3:1 (0:1) Topory
Bramki: Michał Ochał, Mateusz Faron x2 - Marek Galik

Rafting Bardo nie stawił się na mecz z Sokółką Srebrna Góra. Dla Sokółki trzy punkty były pierwszymi w tym sezonie. Po tym rozstrzygnięciu awansowali oni na 9 miejsce, beniaminek z Barda okupuje ostatnią pozycję. W przypadku drugiego walkowera z udziałem Raftingu Bardo zespół ten zostaje automatycznie wyrzucony z rozgrywek.

Rafting Bardo 0:3 v.o. Sokółka Srebrna Góra

Komplet punktów po pięciu meczach mają Nauczyciele, którzy w piątej kolejce pokonali Amatorów Ziębice 5:3 (2:2). Do przerwy spotkanie było wyrównane. Jako pierwszy do siatki ziębiczan trafił Krzysztof Pietrzykowski, ale po chwili ziębiczanie odpowiedzieli trafieniami Damiana Kozłowskiego i Michała Łozińskiego. Nauczyciele przed przerwą zdołali jednak doprowadzić do wyrównania po bramce Szydziaka, a po zmianie stron wrzucili wyższy bieg i ostatecznie odnieśli piątą victorię z rzędu, praktycznie pieczętując sobie awans do najlepszej czwórki. Amatorzy z sześcioma oczkami zajmują siódme miejsce.

Nauczyciele 5:3 (2:2) Amatorzy Ziębice
Bramki:
Damian Szydziak x2, Kamil Kuska x2, Krzysztof Pietrzykowski - Michał Łoziński, Damian Kozłowski, Przemysław Palmowski

Sporo emocji przysporzył ostatni pojedynek 5 kolejki. Agressive mierzył się w nim z Orłem Piława Dolna. Obie ekipy przystępowały do tej rywalizacji z dziewięcioma punktami. Już w drugiej minucie jako pierwsi prowadzenie objęli piławianie, jednak Agressive zdołał wyrównać za sprawą Piotra Wiśniewskiego, a tuż przed przerwą, równo z końcową syreną drugiego gola dla trzeciej drużyny ubiegłej edycji zdobył Damian Mikulski.

W drugich dwudziestu minutach Agressive podwyższył prowadzenie na 3:1 po golu Damiana Iwanickiego, który wykończył składną kontrę, a około 30. minuty Iwanicki dorzucił kolejnego gola, tym razem po uderzeniu z dystansu. Piławianie zdołali zmniejszyć straty na około pięć minut przed końcem gry. Przy golu doszło też do spięcia między graczami obu ekip, ale ostatecznie sytuacja została załagodzona. W ostatnich minutach mimo okazji pod obiema bramkami kibice goli już nie obejrzeli i Agressive odniósł czwartą victorię z rzędu, umacniając się na trzeciej pozycji. Orzeł z dziewięcioma oczkami jest czwarty.

Orzeł Piława Dolna 2:4 (1:2) Agressive
Bramki: Rafał Kucharek, Tomasz Piątkowski - Damian Iwanicki x2, Damian Mikulski, Piotr Wiśniewski

II liga - 5 kolejka ZLF - 8 stycznia:

The Naturaci 1:4 (0:1) Transport Arendarski
Bramki:
Tomasz Moszumański - Marek Postawa x2, Damian Węglarz, Kamil Sienkiewicz

OSP Stolec 3:4 (2:1) Srebrna Góra II
Bramki: Dawid Molęda x2, Kacper Dominik - Łukasz Kocjan, Kamil Komar-Gacki, Kamil Dawiec, Kacper Komar-Gacki

Kłodzko Team 10:7 (3:2) Cis Brzeźnica
Bramki:
Mikołaj Kotfas x4, Łukasz Wiącek x4, Adam Bońkowski x2 - Łukasz Dudek x3, Bartłomiej Włodarczyk x2, Łukasz Poręba, Patryk Łuka

Lutomierz 3:6 (2:2) Gang Dyrektora Józefa
Bramki:
Daniel Cwanek x2, Dawid Gołdyn - Wojciech Brzózka, Norbert Pierzga x2, Maciej Sobór x2, Kamil Wójcik

P&K Sajdersi 7:3 (5:0) Ekipa Bania
Bramki:
Michał Śnieżek x3, Michal Ptasiński x2, Jakub Schreiber - Przemysław Tokaruk, Marcin Jasion, Kamil Schabowski

III liga - 5 kolejka ZLF - 8 stycznia:

Cypiski 7:6 (2:4) Zgroza Team
Bramki:
Dawid Miszkiewicz x2, Marcin Poręba x2, Patryk Wołzonek x2, Paweł Rogowski - Patryk Pogoda, Jan Sopuch x3, Jan Kłyniuk x2

Supa Strikes 4:3 (1:1) Banda Ogóra
Bramki:
Pawel Galik, Andrzej Zachilski, Tomasz Młyńczyk, Mateusz Pelc -  Wojciech Nowak, Grzegorz Makuch, Norbert Bilski

Magnezyty Grochów 5:3 (3:1) Bulsoniki KZ
Bramki:
Mateusz Zając, Gheorghita Ghalbeaza, Piotr Pedło - Mateusz Sopuch x2, Dawid Chamerski

Unison Soccer Team 0:3 v.o Zbylbruk Bobolice - Unison Soccer Team nie stawił się na meczu. W przypadku kolejnego walkowera z udziałem tego zespołu drużyna zostaje wyrzucona z ligi

Blok Ekipa 4:6 (1:2) Młoda Tarnovia
Bramki: Daniel Rychter x3, Tadeusz Rychter - Dawid Gancarczyk x5, Paweł Dudek

KS Orzeł 1:6 (0:2) Blue Stars
Bramki: Mateusz Prokop - Piotr Brysiak x2, Mateusz Nowak, Konrad Brysiak, Rafał Brysiak, Michał Iwaszków