19. memoriał Tadeusza Gottfrieda w Ziębicach. Znamy zwycięzców

Końcem października w sali Szkoły Podstawowej nr 4 w Ziębicach rozegrany został turniej piłki ręczne fot.: UM Ziębice

Końcem października w sali Szkoły Podstawowej nr 4 w Ziębicach rozegrany został turniej piłki ręcznej - 19. memoriał Tadeusza Gottfrieda. Rywalizowały dziewczęta.

Zawody miały na celu upamiętnienie postaci nieżyjącego dyrektora szkoły, animatora sportu, przez wiele lat czynnego zawodnika szczypiorniaka. W tym roku w rywalizacji uczestniczyły uczennice z: PSP 3 Grodków, UKS Spartakus Otmuchów, KPR Kobierzyce, SP 9 Legnica oraz gospodarze SP4 Ziębice.

Zwycięzcą okazał się zespół z Otmuchowa, drugą lokatę zajęła ekipa KPR Kobirzyce, a na trzecim miejscu stanęły gospodynie z Ziębic. Za podium uplasowały się kolejno: SP 9 Legnica oraz PSP 3 Grodków.

Ziębicką drużynę tworzyły: Karolina Chyra, Anna Gawron, Aleksandra Gosek, Klaudia Flader, Amelia Kubiak, Kinga Makuch, Ewelina Matwejków, Justyna Pawełek, Iga Sokołowska oraz Milena Szewczyk.

Zawody poprowadził Albert Tymków sędzia Dolnośląskiego Związku Piłki Ręcznej, a sponsorami turnieju byli: gmina Ziębice, Dorota i Agnieszka Sobczak oraz Dolnośląski Związek Piłki Ręcznej.