Puchar Polski: Czwartoligowcy za burtą, Unia Złoty Stok gra dalej

zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Sporo sensacji w I rundzie Pucharu Polski na szczeblu OZPN Wałbrzych. Odpadła trzecioligowa Lechia Dzirżoniów oraz czwartoligowe Unia Bardo i Orzeł Ząbkowice Śląskie.

Czwartoligowcy z Barda i Ząbkowic Śląskich reprezentujące powiat ząbkowicki w rozgrywkach Pucharu Polski poległy już w swoim pierwszym meczu. Unia przegrała z „A” – klasowym Włókniarzem Kudowa-Zdrój, a Orzeł z beniaminkiem klasy okręgowej z Dusznik-Zdroju.

W Kudowie-Zdroju miejscowy Włókniarz już po 25 minutach przegrywał 0:3 z czwartoligową Unią Bardo i nic nie wskazywało na to, że gospodarze zdołają odwrócić losy tej batalii. Przed przerwą nadzieje w serca miejscowych wlał jednak Myrdacz, a po zmianie stron kudowianie strzelili jeszcze dwa gole i doprowadzili do remisu. O awansie decydował zatem konkurs jedenastek. Te lepiej wykonywali gospodarze, którzy nie pomylili się ani razu i przy dwóch pudłach bardzian mogli cieszyć się ze zwycięstwa i sprawienia sporej sensacji. Bramki w regulaminowym czasie gry dla Unii strzelali Szydziak x2 i Idzi, w konkursie jedenastek nie pomylili się zaś Kuska i Wandzel. Pudła zanotowali Szabat i Robak. Dla zwycięzców trafiali Paweł Myrdacz x2 i Luis, a w konkursie jedenastek Sujkę pokonali: Gorczyński, Paweł Myrdacz, Patryk Mrydacz oraz Luis.

Warto zaznaczyć, że obie drużyny do meczu przystąpiły osłabione. W ekipie z Barda zabrakło m.in. bramkarzy i między słupkami z konieczności pojawił się Sujka, który grał w Unii jeszcze gdy ta występowała w „A” – klasie. Nieobecni byli też m.in. Włodarczyk, Świerzawski, Czachor czy Pietrzykowski. W zestawieniu Włókniarza próżno było szukać m.in. Tomczaka czy Mikołajczyka.

Sensacyjnie było również w Dusznikach-Zdroju, gdzie beniaminek klasy okręgowej Pogoń mierzyła się z Orłem Ząbkowice Śląskie. Miejscowi przed przerwą zdobyli gola z rzutu karnego, a do siatki trafił Drozdowski, w przeszłości grający w ząbkowickiej drużynie. Jak się okazało ten gol zadecydował o losach awansu. Ząbkowiczanie mimo sporej przewagi nie potrafili doprowadzić do wyrównania. Dla Pogonii było to historyczne zwycięstwo w oficjalnym meczu - dotychczas duszniczanie nigdy nie pokonali zespołu grającego w czwartej lidze.

Z pucharu odpadła też trzecioligowa Lechia Dzierżoniów, która okazała się słabsza od Victorii Tuszyn. Dzierżoniowianie prowadzili od 43. minuty po golu Kowalczyka. Obecna trzecia siła klasy okręgowej wyrównała w końcowych minutach i okazała się lepsza w rzutach karnych.

W innych meczach w regionie Unia Złoty Stok nie miała większych kłopotów z pokonaniem Ślęży Ciepłowody. Podopieczni Grzegorza Czachora już do przerwy prowadzili 3:0, a po zmianie stron dorzucili jeszcze jedno trafienie. Dla unitów strzelali Trepka, Jarosław Śleziak, Michalski i Cebula. Za wiele do powiedzenia w starciu z czwartoligowym Piastem Nowa Ruda nie miał Zamek Kamieniec Ząbkowicki. Podopieczni Waldemara Tomaszewicza przegrali aż 1:6 (0:2). Honorowe trafienie dla Zamka zaraz po przerwie zdobył młody Ruszczyński.

Wyniki 1/16 finału Pucharu Polski na szczeblu OZPN Wałbrzych:

Włokniarz Kudowa Zdr. - Unia Bardo 3:3 (k. 4:2)
LKS Gola Świdnicka - Górnik Wałbrzych 1:2

Pary 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu OZPN Wałbrzych (21/28 września, godz. 16):