Polska remisuje z Kazachstanem. Cały mecz Zielińskiego. Jak wypadł ząbkowiczanin?

Piotr Zieliński zagrał cały mecz przeciwko reprezentacji Kazachstanu. Zielu jednak nie zachwycił... fot.: mat. prasowe

Reprezentacja Polski w piłce nożnej zremisowała 2:2 z Kazachstanem w pierwszym meczu eliminacji do mistrzostw świata. 90 minut na boisku spędził Piotr Zieliński.

Wychowanek ząbkowickiego Orła nie będzie miał dobrych wspomnień z tego meczu. Choć u pomocnika Napoli kilkukrotnie można było zauważyć błysk, to jednak na przestrzeni 90 minut nie zaprezentował się tak, jakby oczekiwali tego kibice. Nie zachwycili też jego koledzy z wyjściowej jedenastki.

Oto jak występ Ziela oceniły ogólnopolskie media sportowe:

Piotr Zieliński - 2 (skala: 1-6). Problemy podobno czarującego na treningach kadry "Ziela" to już oddzielna historia naszego futbolu reprezentacyjnego. Pomocnik obdarzony znakomitą techniką i dryblingiem w momencie, w którym nakłada biało-czerwoną koszulkę, traci przynajmniej połowę swojego talentu. Znów zagubiony, znów nie potrafił stworzyć linii porozumienia z innymi pomocnikami. Jedna z jego strat mogła skutkować golem dla Kazachów. [Eurosport]

Piotr Zieliński - 5 (skala: 1-10): W 24. minucie oddał ładny strzał z powietrza po wrzutce z rzutu rożnego Jakuba Błaszczykowskiego. Uderzenie zostało jednak zablokowane. Jeszcze w pierwszej połowie został ukarany żółtą kartką. Cały czas oczekujemy, że to będzie główny kreator ofensywnej gry Biało-Czerwonych. Brakuje mu tego błysku w meczach z orzełkiem na piersi. Na początku drugiej połowy schowany za innymi zawodnikami. Miewał przebłyski, ale czekamy aż w końcu w reprezentacji Polski złapie tę pewność siebie. [Sportowe Fakty]

Piotr Zieliński - 5,5 (skala: 1-10) - W pierwszej połowie mało angażował się w grę, w drugiej było dużo lepiej, próbował brać ciężar gry na siebie, ale niezbyt mu się to udawało, zaimponował raz, kiedy w pojedynkę ominął całą obronę, po czym podał piłkę do niepilnowanego Roberta Lewandowskiego, ale i w tej sytuacji został odgwizdany spalony. [gol24.pl]

Piotr Zieliński - 4 (skala 1-10): Angażował się w walkę o odbiór piłki, miał kilka strat, parę razy spóźnił się z asekuracją, ale nie unikał gry. Próbował zagrywać w pole karne i przytrzymywać piłkę, choć mimo wszystko zbyt rzadko. Tym razem zrobił trochę więcej niż Krychowiak. [Przegląd Sportowy]

Piotr Zieliński - 2+ (skala 1-6). Znowu oblał. Lepszy niż z Ukrainą na Euro, ale wtedy nie dało się zagrać gorzej. Marne pocieszenie. [SuperExpress]

Piotr Zieliński - 2 (skala 1-6) Kolejny nieudany występ w reprezentacji. Zaczął spotkanie dobrze w defensywie, ale z czasem nawet tu zaczął popełniać błędy. O mały włos nie wypracował gola dla Kazachów. Pierwszą w miarę udaną akcję ofensywną przeprowadził dopiero po godzinie gry. [Sport.pl]