Ponad 250 kolarzy na Muflon MTB w Srebrnej Górze

V Otwarte Mistrzostwa Srebrnej Góry Muflon MTB w obiektywie

V Otwarte Mistrzostwa Srebrnej Góry Muflon MTB w obiektywie fot.: Mariusz Bartnik

3 września w Srebrnej Górze odbyły się V Otwarte Mistrzostwa Srebrnej Góry MUFLON MTB. Na starcie stanęło ponad 250 zawodników.

Uczestnicy rywalizowali na dwóch trasach – mini i mega. Na trasie mini liczącej 22 km z przewyższeniami ok. 750 m wystartowało 158 zawodników, a linię mety przekroczyło 156 kolarzy. Z 42-kilometrową trasą mega (przwyższenia: ok. 1550 m) zmagało się 98 miłośników dwóch kółek, a wyścig ukończyło 95 z nich. - Trasa wyścigu miała charakter górski. Nie zabrakło stromych podjazdów i niebezpiecznych zjazdów - relacjonuje Piotr Kurczab współorganizator imprezy.

Było jednak o co walczyć. Trójka najlepszych kobiet i mężczyzn na poszczególnych dystansach mogła liczyć na nagrody pieniężne. Za zwycięstwo na dystansie mega najlepsi zainkasowali po tysiąc złotych. Za drugie miejsce przewidziano nagrodę w wysokości 600 zł i za trzecie 400 zł. Na dystansie mini najlepsi otrzymali akcesoria rowerowe od sklepu Dobry Rower o łącznej wartości 2 tys zł. Warto zaznaczyć, że wyścig był zaliczany do klasyfikacji generalnej III pucharu centrum TMT Strefy MTB Sudety 2016. Wyścig składa się z sześciu startów – ostatni 17 września w Dzierżoniowie.

Na krótszej trasie najszybszy okazał się Bartosz Łysak z Jedliny-Zdroju, który na przejechanie 22 km potrzebował 1 godz. 2 min i 30 sek. Ponad półtora minuty po nim na mecie zameldował się Tomasz Mach z Wałbrzycha, a trzeci był Rafał Byczkowski z Jugowa z czasem 1 godz. 4 min i 26 sek. Wśród kobiet najlepsza okazała się Iwona Kurczab z klubu SGR Specialized Srebrna Góra, która na mecie zameldowała się po 1 godz. 17 min i 38 sek. od startu. Druga była Małgorzata Podgórska z Bielawy, która do zwyciężczyni straciła ponad 10 minut. Na trzeciej lokacie w klasyfikacji OPEN kobiet znalazła się Dorota Silarska ze Złotego Stoku.

Na dystansie mega triumfował Karol Rożek, dojeżdżając na metę z czasem 1 godz. 49 min i 49 sek. Na drugiej pozycji uplasował się Przemysław Rozwalka, który na metę dotarł 5 min i 12 sek. później niż zwycięzca. Na najniższym stopniu podium stanął zawodnik gospodarzy Mikołaj Dziewa z Barda. Do zwycięzcy Dziewa stracił 7 min i 44 sek. U kobiet najlepsza okazała się Karolina Sowa z Bosutowa, uzyskując czas 2 godz. 22 min i 33 sek. Na drugim stopniu podium stanęła Aneta Imielska ze Smolca z czasem 2 godz. 27 min i 55 sek, a trzecie miejsce przypadło Alinie Serafin z Opola (czas: 2 godz. 42 min 35 sek.).