Ponad 60 osób rywalizowało w „Bardzkiej Piąteczce”. Znamy wyniki

„Bardzka Piąteczka” w obiektywie

„Bardzka Piąteczka” w obiektywie fot.: em24.pl

3 września w Bardzie odbył się drugi bieg pn. „Bardzka Piąteczka”. Organizatorzy w tym roku przygotowali trzy trasy – na 5, 10 i 15 km.

W biegu wzięły udział 62 osoby. Zdecydowana większość z nich zdecydowała się na start w biegu na 5 km. Trasa prowadziła po drogach szutrowych i leśnych Nadleśnictwa Bardo. Zarówno start jak i meta były usytuowane na terenie hotelu „Bardo”. Imprezę poprowadził Adrian Ferenc.

Na dystansie 15 km w szranki stanęło trzech śmiałków. Najlepszy okazał się Tomasz Kowal z Jaszkowej Dolnej z czasem 1 godz. 14 min i 45 sek. Cztery minuty po nim na metę wpadł Waldemar Szylar, a na trzeciej pozycji uplasował się Dawid Kubaś z czasem 1 godz. 27 min i 18 sek.

Bieg na 10 km zdominował Robert Sadzik, który dwie pętle pokonał w czasie 45 min i 33 sek. O drugie miejsce walka trwała do ostatnich metrów. Ostatecznie lepszy okazał się Michał Jakubowski z Ząbkowic Śląskich, uzyskując czas 48 min i 30 sek. Na trzecim stopniu podium stanął Tomasz Skrzypiec. Wśród kobiet dystans 10 km wybrała tylko Marta Adamiak, która osiągnęła czas 1 godz. 5 min i 9 sek.

Największa rywalizacja miała miejsce na odcinku 5 km. Wśród mężczyzn wygrał Adam Kijowski z czasem 22 min 14 sek. Drugie miejsce zajął Łukasz Stemplewski, któremu pokonanie pętli zajęło 22 min i 33 sek  Na najniższym stopniu podium uplasował się Robert  Zięterski, który do zwycięzcy stracił ponad minutę. U kobiet najlepsza okazała się Marta Drabik z czasem 28 min i 28 sek. Zaraz po niej linię mety przekroczyła Małgorzata Glina-Krawczyk, uzyskując czas 28 min i 44 sek. Na trzeciej pozycji uplasowała się Justyna Kubicz (czas: 30 min i 40 sek.).

Wśród mieszkańców gminy Bardo na odcinku 15 km najlepszy okazał się Waldemar Szylar, na 10 km triumfował Robert Sadzik a na 5 km Łukasz Stemplewski. Mieszkanki gminy Bardo wystartowały tylko na odcinku 5 km. Najszybciej ten odcinek pokonała Karolina Kargol z czasem 33 min i 41 sek.

Na wszystkich uczestników biegu czekał medal oraz jedna wejściówka na spływ pontonowy. Najlepsi otrzymali także puchary i karnety na sześcioosobowy spływ. Były też talony na jedzenie oraz gadżety promocyjne gminy Bardo oraz Nadleśnictwa Bardo.